« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Dijitale ünlü yağacak

2 ay önce kurulan Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu ilk lisanslı sporcu olarak, konsol oyunlarını sevmesiyle bilinen genç futbolcuya teklif götürmeye hazırlanıyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Ülkemizi yurt dışında temsil eden ve Atletico Madrid formasıyla başarılı bir grafik çizen Arda Turan federasyonun 1 numaralı ismi olmaya aday.

3 Ağustos’ta genel kurulu yapılarak faaliyete başlayan Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu çalışmalarına hızlı girdi. Federasyon Başkanı Mevlüt Dinç, ilk lisanslı sporcu olarak ünlü isimleri düşündüklerini belirterek, Arda Turan, Emre Belözoğlu ve Acun Ilıcalı gibi isimlere teklif götüreceklerini kaydetti.

Henüz çok yeni bir federasyon olduklarını ifade eden Başkan Dinç, “Dijital Oyunlar Federasyonu’nun henüz 2 aylık bir geçmişi var. Şu an yönetim kurulumuzu oluşturuyoruz. Herşey çok yeni. Önümüzde hazır bir federasyon örneği olmadığı için, tüm işlemleri sıfırdan yapıyoruz. Zamanla herşey çok daha güzel olacak” dedi.

Federasyonun çok yeni olmasından dolayı tanıtım için önemli projelerinin olduğunun da altını çizen Dinç, “İlk lisanslı sporcu olarak ünlü bir isim düşünüyoruz. Bunun için Arda Turan, Emre Belözoğlu ve Acun Ilıcalı gibi isimlere teklif yapmayı planlıyoruz. Bu isimlerin zaten bizim federasyonumuzla yakından ilgili kişiler olduğunu yazılı ve görsel basından biliyoruz. Arda’nın Atletico Madrid’ten sonra bizim de lisanslı sporcumuz olması bize hem güç katar, hem de büyük gurur verir. Sanat, siyaset ve spor dünyasının ünlü isimleriyle bir araya gelip, onları da federasyonumuza sporcu ve yönetici yapmayı hedefliyoruz” diye konuştu.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler