Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ‘Dijital Ofis’te işler daha kolay

  Hürriyet Haber
  28 Ekim 2005 - 00:00Son Güncelleme : 27 Ekim 2005 - 21:27

  Dünyaya yön veren şirketlerden biri olan Intel, ofis kültürünü değiştirecek ‘dijital ofis’ yaklaşımını, Belçika’daki bir pilot uygulamayla tüm dünyaya tanıttı. İşlerin daha hızlı, güvenilir, ekonomik ve kolay halledilebilmesi için farklı donanım ve yazılım çözümlerini bir arada sunan dijital ofis, tümü gerçek bir ofis ortamına entegre edilmiş, gelişmiş ofis teknolojilerinin denenebileceği bir ortam sunuyor.

  Bu yeni ofis kurumların, teknoloji firmalarının ve kanal bünyesindeki şirketlerin Intel’in dijital ofis vizyonunu denemeleri için hazırlandı.

  Dijital ofis teknolojileri; gelişmiş güvenlik, kolay ve geniş bağlantı, uzaktan bilgi işlem yönetimi ve etkin veri yönetimi sağlamayı hedefliyor. Belçika’nın Kontich kentinde, bilgisayar kullanıcılarından bilişim yöneticilerine, bilgiişlem müdürlerinden üst düzey yöneticilere kadar farklı görevlerdeki çalışanların karşılaştığı önemli bilişim sorunlarına destekleyici teknolojilerle çözüm sağlayan ve böylece genel iş verimliliğini artıran gerçek bir dijital ofis sergileniyor.

  Intel’in dijital ofisinde sergilenen Intel Active Management Technology, sisteme bağlı bilgisayarların yanına gitmeden uzaktan bakımının yapılmasını ve yönetimini sağlıyor. Intel Virtualisation Technology ise bir platformun birden fazla işletim sistemini ve uygulamayı birbirinden bağımsız olarak çalıştırmasına olanak tanıyor. Sanallaştırma yoluyla bir bilgisayar sistemi, birden fazla "sanal" sistem olarak işlev görebiliyor. Ofiste sergilenen diğer teknolojiler arasında, mobil ve masaüstü platformlarda VoIP (Voice over IP), video konferans, birleşik mesajlaşma ve akıllı telefon-PC entegrasyonu da yer alıyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı