ANKARA HABERLERİ

‘Dijital Dönüşüm’ masaya yatırıldı

Hürriyet Haber
11.10.2017 - 15:57Son Güncelleme :

Ankara Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (ASİAD) ‘Dijital Dönüşüm’ temalı 3. zirvesi, Başkent’te gerçekleştirildi.

Hürriyet Haber

Etkinlikte konuşun Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, bir milletin gerçek kurtuluşunun eğitimle mümkün olacağını söyledi. Değişimin ve gelişimin sürekli olduğu teknoloji çağında amacın yaşam boyu öğrenmenin devam ettirilmesi olduğunu dile getiren Erdem, "Bugün eğitimden beklenen, öğrenmenin sürekli hale getirilmesinin yanında kişilerin fikirlerini düzgün şekilde ifade edebilmesi, araştırması, eleştirmesi, sorgulamasıdır. Eğitimden beklenen bu temel amaçlara ulaşmanın ve yaşam boyu öğrenmenin yolu okumaktan geçmektedir" diye konuştu.

YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI

ASİAD Başkanı Eda Ersoy Tombakoğlu da ulaşımdan sağlığa, haberleşmeden eğitime kadar her alanda geçmişle kıyaslanamayacak yeni bir dönemin başladığını belirterek, “Akıllı robotlar, sensörler, 3B yazıcılar, dronelar, gelişmiş veri depolama ve analiz sistemleri ve daha birçok teknoloji bu dönüşümde kilit rol oynamakta. Fiziksel objelerin interneti sayesinde birbirleriyle konuşabilen akıllı ve bağlantılı sistemler var artık” dedi. Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran ise Ankara’dan yurt dışında 4 yeni destinasyona uçuşların ay sonunda başlayacağını belirterek, “Buralar, Berlin, Frankfurt, Viyana ve Amsterdam. İnşallah yeni hatlar da eklenecek.” ifadesini kullandı.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden ‘Dijital Dönüşüm’ masaya yatırıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2017 tarihinde saat 15 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça ‘Dijital Dönüşüm’ masaya yatırıldı haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Şubat 2018, Cumartesi
 • İmsak
  06:00
 • Guneş
  07:23
 • Öğle
  13:08
 • İkindi
  16:10
 • Akşam
  18:41
 • Yatsı
  19:59
Sayfa Başı