GeriFutbol Diego'nun golünde ofsayt var mı?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  121
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Diego'nun golünde ofsayt var mı?

Diego'nun golünde ofsayt var mı?

Merkez Hakem Kurulu eski başkanı Mustafa Çulcu, Fenerbahçe-Galatasaray maçının tartışmalı pozisyonlarını ve hakem Fırat Aydınus'u değerlendirdi...

DAKİKA 37: VAN PERSIE'NİN GOLÜ OFSAYT
1 no'lu yardımcı Aleks Taşçıoğlu, Sabri topu elle kontrol etti diye bayrak kaldırdı. Hakem Fırat Aydınus buna uymayınca iki takımın futbolcuları bir an şaşkınlık yaşadı. Pozisyonun devamında Gökhan'ın sağ kanattan yaptığı ortada Van Persie ofsayt pozisyonunda idi. Kaleci Muslera'nın uzaklaştırdığı top Diego'nun önünde kaldı ve bu oyuncu da golü yaptı. Van Persie ofsayt pozisyonunda olduğu için golün iptal edilmesi gerekirdi.

Diegonun golünde ofsayt var mı

Maç sonrası Lig Tv'nin pierosuna göre Van Persie'nin pozisyonu 18 cm ofsayt olarak açıklandı

DAKİKA 45+2: JOSEF'E SARI KART ÇIKMALIYDI
Fenerbahçeli Josef de Souza, Sneijder'e sert bir hareket yaptı. Karşılığı sarı kart olmalıydı ama hakem göstermedi.

DAKİKA 53: JOSEF BU SEFER SARI GÖRDÜ
Josef De Souza yine Sneijder'e sert hareket yaptı. Bu kez sarı kart gördü. Karar doğru idi, ancak ilk yarıdaki sarıyı da verseydi bu oyuncu kırmızı kart görebilirdi.

DAKİKA 55: YASİN NASIL KART GÖRMEZ?
Yasin'in Diego'ya yaptığı hareketin karşılığı mutlaka sarı kart olmalıydı. Yasin'in bu maçı kartsız tamamlaması tamamen hakemin yetersizliğinin bir sonucu.

DAKİKA 60: OFSAYT KARARI DOĞRU
Caner'in ortasında Kjaer'in kafa vuruşunda top ağlara gitti. 1 no'lu yardımcı Aleks Taşçıoğlu ofsayt bayrağı kaldırdı ve gol iptal edildi. Karar doğru.

Diegonun golünde ofsayt var mı

DAKİKA 63: BA'YA KIRMIZI KART ÇIKMALIYDI
Top taca çıkmıştı ve henüz oyuna girmemişti. Topsuz alanda Fenerbahçeli Ba, Burak'ın poposuna diziyle vurdu. Ba'ya kırmızı kart gösterilmeliydi. Çünkü hareket topsuz alanda, tamamen rakibe yönelik ve bilinçli olarak yapılan bir eylem. UEFA standartlarında bunun karşılığı kırmızı karttır.

DAKİKA 72: BURAK GÜÇSÜZ KALDI VE DÜŞTÜ
Fenerbahçe ceza alanında Burak ile Kjaer'in mücadelesinde karşılıklı yükleniş var. Güçsüz ve dengesiz kalan Burak düştü. Hakemin devam kararı doğru.

DAKİKA 90+3: PENALTI YOK, KARAR DOĞRU
Meireles ile Chedjou'nun Galatasaray ceza alanındaki mücadelesinde Fenerbahçeli oyuncu yere düştü. Penaltıyı gerektirecek bir durum yok, devam kararı doğru.

SONUÇ: FIRAT AYDINUS İÇİN KÖTÜ BİR GECEYDİ
Fırat Aydınus kart tasarruflarında UEFA standartlarından çok uzaktaydı. Gösterdiği ve göstermediği kartlar çok tartışılır. Fırat Aydınus belli ki maçtan önce, kartlara geç girmeyi planlamış. Bilal-Diego ve Sneijder-Josef eşleşmelerinde daha dinamik hakemlik yapmalıydı.

Ayrıca, hakem, yardımcı hakem ve ilave yardımcı hakemler işbirliğinde sınıfta kaldılar. Ba'nın Burak'a yaptığı hareketi ilave yardımcının görüp uyarması lazımdı. Ama olmadı. Fırat Aydınus kötü bir gecedeydi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle