Diego’ya forma yok!

Hürriyet Haber
07 Eylül 2014 - 15:43Son Güncelleme : 07 Eylül 2014 - 15:46

Meireles-Emre-Mehmet Topal üçlüsü bozulmayacak. Kartal, Trabzonspor mücadelesinde yedek soyunduracağı Diego’yu hücum hattının kanatlarında oynatmayı planlıyor.

FENERBAHÇE Teknik Direktörü İsmail Kartal, sezon başı olmasına rağmen iyi bir performans gösteren Meireles-Emre-Mehmet Topal üçlüsünü bozmayı düşünmüyor. Diego’nun takıma adapte olması ile bu üçlüden hangisinin kulübeye gideceği tartışılırken, Kartal bambaşka bir plan yaptı.
Diego’nun ileri ucun kanatlarında oynama özelliği olduğunu bilen Kartal önümüzdeki haftalarda sambacıyı hücum hattının sağ ya da solunda kullanacak. Brezilyalı’nın bireysel özelliklerinden en iyi bu şekilde yararlanabileceğini düşünen İsmail Hoca, Trabzonspor ile deplasmanda oynanacak karşılaşmada Brezilyalı oyuncuyu yine kulübede oturtacak.

KARABÜK MAÇINDA DENEDİ
Kartal bu uygulamayı ilk kez Karabük maçında denedi. Oyundan Emenike’yi çıkarıp Diego’yu sokan İsmail Kartal, tecrübeli futbolcuyu orta alanda değil hücum hattına yakın oynattı. Bu düşüncesiyle orta alandaki herhangi bir fiziksel düşüşün önüne geçen Kartal hücum hattına da önemli bir alternatif yarattı.
Sarı lacivertlilerin Brezilyalı yıldızının, Trabzon maçına kulübede başlaması ve mücadelenin gidişatına göre ya hücum hattına ya da skor olarak dezavantaj söz konusuysa orta alana monte edilmesi bekleniyor. Diego, Almanya’da oynarken de bir çok defa hücum hattının sağı veya solunda görev yapmıştı.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı