« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diego Simeone'ye 8 maç ceza gelebilir

Atletico Madrid'in Real Madrid'i 1-0 yenerek İspanya Süper Kupası'nı kazandığı maçın 25. dakikasında kırmızı kart görerek tribüne gönderilen Atletico Madrid Teknik Direktörü Diego Simeone'nin 8 maç ceza alabileceği belirtildi.

Mehmet ÇİFTÇİ / MADRİD DHA
SON GÜNCELLEME

İspanyol basını karşılaşmanın hakemi Fernandez Borbalan'ın raporunda, hakem kararlarına itirazdan dolayı kırmızı kart gören Simeone'nin başını ağrıtacak ifadeler olduğunu iddia etti. Raporda, "Ellerini kaldırarak çok açık bir şekilde beni protesto etti. 4. hakemin yaptığı ısrarlı uyarıları dinlemedi. Teknik direktörün bulunması gereken alanı da defalarca ihlal etti. Bununla da kalmayıp bu kez 4. hakeme yönelerek 2 kez eliyle kafasına vurdu" ifadelerinin bulunduğu iddia edildi.

Hakemin ayrıca 58. dakikada, kural dışı olması ve uyarılmasına rağmen Simeone'nin takımının yedek kulübesinin hemen arkasındaki tribünde maçı izlediğini de raporuna yazdığı, Atletico Madrid teknik direktörünün alabileceği cezanın ağırlaşabileceğine dikkat çekildi.

Atletico Madrid kulübünün yarın konu ile ilgili bir rapor hazırlayarak İspanyol Futbol Federasyonu Disiplin Kurulu'na sunması bekleniyor. Teknik Direktör Diego Simeone, maçın ardından yaptığı açıklamada özür dileyerek, yaptıklarının yanlış olduğunu belirtmişti.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz