Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diego’nun alternatifi Josef

Diego'nun, çok çalışmasına rağmen hücum hattında istenilen yaratıcılığa erişememesi nedeniyle arayışa giren Vitor Pereira, şimdiye kadar daha çok defansif orta saha olarak kullandığı De Souza’yı öne çekerek kaleyi gördüğü yerden şut emri verdi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇE, ofansta sezon başından beri istenilen performansı ortaya koyamayan Diego’nun alternatifleri üzerinde çalışıyor. Çok koşmasına karşın 10 numara pozisyonunun kendisinden beklediği gol ve asistleri henüz ortaya koyamayan Brezilyalı’nın yerine Teknik Direktör Vitor Pereira’nın ilk adayı Josef de Souza olacak.
Portekizli çalıştırıcı, 26 yaşındaki futbolcuyu, hafta boyunca idmanlarda forvete yakın orta alan oyuncusu olarak oynattı. Pereira, Brezilyalı futbolcudan topu her ayağına aldığında kaleyi düşünmesini istedi.

ÖZEL TOPLANTI YAPTI

ŞİMDİYE kadar hücum hattında Nani, Diego, Van Persie ve Fernandao dörtlüsünü kullanan başarılı hoca, bu dörtlünün ardında ise Josef de Souza ve Meireles/Mehmet Topal ikililerini kullanıyordu. Ancak Pereira, Brezilyalı’nın hücum yeteneklerinden daha fazla yararlanmaya karar verdi.
Porto’yu çalıştırdığı dönemden tanıdığı Sambacı’yı, Diego’nun yerine düşünen Portekizli hoca, dünkü antrenmandan sonra Josef de Souza ile özel de bir görüşme yaparak, defansif özelliklerinin yanı sıra daha fazla hücuma yönelik oynaması gerektiğini oyuncusuna iletti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler