« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Didin ağır yara aldı

Almanya Beko Basketbol Ligi'de haftanın ilginç karşılaşmasında Türk Head Koç Murat Didin'in Türk sponsorlarının desteğindeki yeni takımı Gloria Giants Düsseldorf, deplasmanda LTİ Giessen'e farklı mağlup oldu: 66-50.

İsa DEVEÇEKEN/ GİESSEN-DHA
SON GÜNCELLEME

Ligin son sırasından kurtulma yolundaki bu önemli maçıda ağır yenilgiyle kapayan Murat Hoca'nın takımı Gloria Giants Düsseldorf'un umutları hemen hemen yok oldu. Düsseldorf 6 puanla ligde son sırada yer alıyor.

İYİ BAŞLADI

Giessen Ost Sporthalle'de 3 bin 400 seyircinin izlediği karşılaşmaya her iki takımda tutuk başladı. Maçın ilk sayısı 3. dakika başlarken Giants Düsseldorf'lu Watt'tan geldi. Pota önünde sayı üretemeyen Düsseldorf karşısında ev sahibi Giessen kolay sayılar bularak ilk çeyreği 17-11 önde geçmesini bildi. İkinci çeyrekte iyi defans yapıp sayılar bulan Gloria Giants farkı eritti ve son üç dakikaya girilirken eşitliği yakaladı: 26-26. Daha sonra iki kez öne geçen Didin'in talebeleri son dakika içinde rakibinin iki üçlüğüne engel olamayınca ilk yarı 33-30 Giessen'in üstünlüğüyle kapandı.

SAYI ÜRETMEKTE ZORLUK ÇEKTİLER

Her iki takımında sayı üretmekte zorluk çektiği karşılaşmada Gloria Giants Düsseldorf üçüncü periyotta durunca Giessen coştu. Giessen Smith, Jeffers ve Peacock ile bulduğu sayılarla farkı açtı: 43-33. Düsseldorf ise Brempong ve Kiselius ile kaydettiği sayılarla farkı eriterek üç sayıya indirdi. Giessen taraftarınıda desteğiyle coştu ve tekrar üst üste üç üçlük atarak farkı açtı: 51-41. Formalarının ğöğsünde Türk Hava Yolları, arkasında ise Gloria Giants yazılı Düsseldorf son periyotta defansta da başarılı olamadı. Üst üste sayılar bulan ev sahibi Giessen salondan 66-50'lik 16 sayı farklı galibiyetle ayrıldı.

GİESSEN'E TEBRİK

Giessen'de Smith ve Peacock 12'şer Jeffers ise 10 sayı üreterek çift haneli sayılarla takımlarını farka taşırken, Gloria Giants Düsseldorf'ta ise en skorerler 9'ar sayıyla Kiselius ve McDaniel oldu. Yardımcısı Engin Gençoğlu ile birlikte takımda çok işler başarılması gerektiğini işaret eden Head Cooch Murat Didin "Maça iyi girdik, ama sayı üretmekte zorluk çekince sahadan yenilgiyle ayrıldık. Giessen'i tebrik ederim. Haklı bir galibiyet aldılar. Bize gelince uzunlarımız Famutimi ve Tatum uzun süredir sakat. Brempong ise sakat sakat oynamak zorunda kaldı. Zira yeni transferimiz 2,13'lük Bosnalı Esmir Rizvic'in vizesi çıkmadı. Pota önündeki ribaundlarda zorlandık ve başarılı olamadık. 11 maç kaldı. Ligde kalmamız için çok iyi bir seri yakalamak zorundayız" dedi. Giants Düsseldorf 27 Şubat Pazar günü evinde BG Göttingen'i ağırlayacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler