Ege Haberleri

  Didim'li yabancılar eğitime katkı için oynadı

  Hürriyet Haber
  09.12.2014 - 01:05 | Son Güncelleme:

  AYDIN'ın Didim İlçesi'nde yerleşik yaşayan yabancılardan oluşan 'Didim Glee Club' adlı amatör tiyatro grubu, eğitim kurumlarına katkı sağlamak amacıyla Cinderalla adlı oyunu İngilizce sahneledi.

  İlçede geçen yıl engellilere katkı sağlamak amacıyla 'Robin Hood' adlı oyunu İngilizce olarak sahneye koyan yabancılardan kurulu 'Didim Glee Club' adlı amatör tiyatro grubu, bu yılda eğitim kurumlara katkı sağlamak amacıyla 'Cinderalla'yı sahneledi. Didim Ticaret Odası Aytaç-Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi'nde sahnelenen oyunu; Didim Kaymakamı İskender Yönden ve eşi, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız da izledi. İlçedeki yabancılar oyuna yoğun ilgi gösterdi. Yenny Scot'un yazdığı, Lee Mc Gowan'ın yönettiği oyuna; ilgi yoğun olurken beğeni topladı.
  Didimli yabancılar eğitime katkı için oynadı

  Eylül ayından bu yana 25 kişilik bir ekiple çalıştıklarını belirten Lee Mc Gowan, "Ben İngiltere'de bu işi profesyonel olarak yapıyorum. Neden Didim'de de bu şekilde bir oyun sergilemeyelim diye düşündük. İki senedir bu tür etkinlikler yapıyoruz" dedi. Didim Kent Konseyi Yabancılar Çalışma Grubu (Happy Hands) Başkanı Lynn Cole ise "Didim Glee Club" adlı amatör tiyatro grubunun hazırladığı oyundan elde edilen gelirin ilçedeki eğitim kurumlarına bağışlanacağını ifade etti.

  Didimli yabancılar eğitime katkı için oynadı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı