AYDIN HABERLERİ

Didimli Turizmciden Tabela Önerisi

IHA
22.08.2015 - 14:15Son Güncelleme :

DİDİMLİ TURİZMCİNİN TABELA ÖNERİSİ

IHA

Turizm beldelerinden Kuşadası ile Bodrum arasında kalan Didim Dünyadaki en büyük Apollon tapınmağı olmasına rağmen yön levhalarında bir çok yabancı turistin bile bilmediği İkiz anlamına gelen Didyma adı ile gösteriliyor.
Sıradan bir höyük ya da harabeyi gösteren turistik yer belirten levhalarla aynı imajı veren bu levhaların Apollon Tapınağı olarak değiştirilmesi önerisi Turizmci Hikmet Atilla’dan geldi.
İkiz anlamındaki Didyma’nın çok bilinmediği ancak Apollon adının dünyada tarih veya doğayla ilgili ilgisiz herkes tarafından bilindiğine değinen Hikmet Atilla “Ülkemizi bilmeyenler için yön levhaları çok önemlidir, doğru ve cazip hale getirilmesi bizim yararımıza olur” dedi.
Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Didimli turizmci Hikmet Atilla “ Sıkıntılı dönemden geçiyoruz. Bu dönemler de eksikliklerimizi tespit edip, gidermeliyiz. Biz de bunu fırsat bilerek Didim’in daha fazla turist çekebilmesi için basit olarak nelerin yapması gerektiğinin peşine düştük. Bodrum-Akbük kavşakta ki tabela (1), Akbük - Didim kavşaktaki tabela (2), Belediyenin karşısında ki tabela ve Cumhuriyet caddesi ile Atatürk Bulvarının kesiştiği tabela (3), görüyorsunuz 3 ncü tabela da Didyma (ikiz) yerine ’Apollon Tapınağı’ yazılmış, yön tabelaları önemlidir ve birbirleri ile bir bütünsellik teşkil etmeliler. Şehir merkezine kadar ’Didyma’yı takip ederek geliyorsunuz, şehir merkezin de ’Didyma’ oluyor Apollon Tapınağı. Önerim: bütün “Didyma” yazılan yön tabelalarını “Apollon tapınağı” olarak değiştirmek gerekir, kaymakamlık veya belediye bu konu ile ilgili olarak bu tabelaları değiştiren ve yazan kurum olan Karayolları Genel Müdürlüğü ile görüşerek yön levhalarındaki ismin Apollon tapınağı olarak değiştirilmesini önermek lazım” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Didimli Turizmciden Tabela Önerisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Didimli Turizmciden Tabela Önerisi haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı