Didimli İngilizlere özel emlak dergisi

Hürriyet Haber
23.08.2006 - 00:37 | Son Güncelleme:

Aydın'ın Didim İlçesi, İngilizler’in cenneti haline geldi. İngilizce yayınlanan haftalık gazetenin ardından, 5 ay önce yayın hayatına başlayan ’Turkish Property’ isimli aylık emlak dergisine olan ilgi çığ gibi büyüdü.

İngilizler’in yanı sıra Alman, Hollandalı ve Danimarkalı turistlerin de gözdesi olan dergi, beşinci sayısını 10 bin basmasına rağmen, kısa sürede tükendi. Aydın’ın 30 bin nüfuslu Didim İlçesi’nde Tapu Dairesi verilerine göre 14 bin konutun yabancılara satıldığı ortaya çıktı. Yabancıların Türkiye’de konut edinmesini kolaylaştıran yasanın kabulünün ardından, İngiliz müşterilerin ve gayrimenkul yatırımcılarının akınına uğrayan ilçede yaşanan sosyal ve ekonomik değişim kendini medya alanında da gösterdi.

10 BİN BASIYOR:

Yabancıya konut satışında patlama yaşanan, emlak piyasasının en hareketli olduğu ilçelerden Didim’de, 5 ay önce yayın hayatına başlayan ve Hasan Bayrak’ın genel yayın yönetmenliğini yaptığı İngilizce Turkish Property isimli emlak ve haber dergisi de ilçede yaşayan yabancıların tutkusu haline geldi. Bu ay beşinci sayısı yayımlanan ve 10 bin basılan dergi kısa sürede bayilerde tükenirken, dergiden her ay 3 bin adedin de Londra’ya gönderildiği belirtildi. 2 İngiliz ile 4 Türk gencinin çıkardığı, oteller, restoranlar ve emlak acenteleri gibi kentin işlek mekanlarındaki standtlar aracılığıyla okurlarına ulaşan İngilizce derginin, Ege Bölgesi’nde emlak sektörüyle ilgili tek İngilizce yayın organı olduğu belirtildi.

Yaşar ANTER/DİDİM (Aydın), (DHA)
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı