AYDIN HABERLERİ

Didim'de Paskalya Bayramı kutlandı

DHA
28.03.2016 - 10:50Son Güncelleme :
DHA

AYDIN'ın Didim İlçesi'nde yaşayan yabancılar, Paskalya Bayramı'nı kutladı. Didim'in ilk yerleşim yeri olan Hisar Mahallesi'nde bulunan 300 yıllık tarihi şapelde ayin düzenlendi. Dünyaca ünlü Altınkum Plajı da yumurta boyama ve yumurta taşıma yarışmalarıyla renklendi.

Hıristiyanlarca Hazreti İsa'nın tekrar dirilişini simgeleyen Paskalya Bayramı, Didim'de yaşayan İngiliz, İskoç ve İrlandalılar tarafından çeşitli etkinliklerle kutlandı. Ayin ile çeşitli eğlence ve yarışmalar düzenlendi. Apollon Tapınağı'nın çevresinde bulunan 300 yıllık tarihi şapelde düzenlenen ayine katılanlar, birbirlerine Paskalya yumurtaları vererek ilahiler okudu.

"YARIŞMALAR YAPILDI"

Altınkum Yalı Caddesi'nde bulunan kafeteryalarda düzenlenen kutlamalara da çok sayıda İngiliz, İrlandalı ve İskoç vatandaşı katıldı. Kutlamalar kapsamında, yumurta boyama, taş boyama, yumurta avı, kaşık ile yumurta taşıma, Paskalya bonesi ve üç bacakla koşu yarışması gibi çeşitli yarışmalar düzenlendi. Şenlik havasında geçen yarışmalarda Paskalya bonesi çocuklar ve büyükler kategorilerinde, yumurta boyama ise çocuklar kategorisinde gerçekleştirildi. Kaşık ile yumurta taşıma yarışması çocuklar ve büyükler olarak gerçekleştirilirken, ayrıca üç bacakla koşu yarışması yapıldı. Dünyaca ünlü Altınkum Plajı'ndaki eğlence ve yarışmalar şenlik havasında geçerken, ilgiyle izlendi.

Ediz VERDİOĞLU / DİDİM (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Didim'de Paskalya Bayramı kutlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 10 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Didim'de Paskalya Bayramı kutlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı