AYDIN HABERLERİ

Didim'de öğrencilere çevre duyarlılığı eğitimi

DHA
30.03.2016 - 10:46Son Güncelleme :

Didim'de öğrencilere çevre duyarlılığı eğitimi

DHA

AYDIN'ın Didim İlçesi'nde, "Temiz Çevre, Temiz Plajlar" adı altında düzenlenen etkinlikte Atatürk İlkokulu öğrencileriyle dünyaca ünlü Altınkum Plajı'nda çevre temizliği yapıldı.

Didim Atatürk İlkokulu öğrencilerine değerler eğitimi kapsamında temizlik ve hijyen konusu anlatıldı. Altınkum Plajı'nda yapılan çevre temizliği etkinliği, Atatürk İlkokulu Rehber Öğretmenleri Hüseyin Metin ve Mukadder Şanlı Söylemez'in önderliğinde gerçekleştirildi. Rehber Öğretmen Mukadder Şanlı Söylemez, etkinlikteki konuşmasında, "Öğrencilerimizle birlikte temizlik konusunda farkındalık yaratmak için dövizler hazırladık. Hazırladığımız dövizleri plaja gelen vatandaşlarımızın da görmesi için uygun alanlara yerleştirdik" dedi.

Didim Atatürk İlkokulu Müdürü Adem Koçer de amaçlarının temiz bir çevre sahibi olmaya dikkat çekmek ve küçük yaştaki öğrencilere çevre bilincini uygulamalı olarak öğretmek olduğunu belirterek, "Ağaç yaşken eğilir.' Değerlerimizi çocuklarımıza çok küçük yaşta vermemiz gerekiyor. Çevreye duyarlı bir nesil yetiştirmek istiyorsak, çocuklarımıza küçük yaşta temizlik değerini aşılamamız gerekiyor. En az çevreyi temizlemek kadar önemli olan bir diğer husus, çevreyi kirletmeme bilincini kazandırma olduğunu bilmemiz gerekiyor."

"Temiz Çevre, Temiz Plajlar" adı altındaki etkinlikte öğrencilere velilerde eşlik ederken, Didim Belediyesi temizlik ekipleri toplanan çöpleri taşıdı.

Ediz VERDİOĞLU / DİDİM (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Didim'de öğrencilere çevre duyarlılığı eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 10 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Didim'de öğrencilere çevre duyarlılığı eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı