AYDIN HABERLERİ

Didim'de Mavi Bayrak kriterleri anlatıldı

DHA
26.03.2016 - 13:35Son Güncelleme :
DHA

AYDIN'ın Didim İlçesi'nde 2016 yılına yönelik Mavi Bayrak ödülü kapsamında 4'ü halk plajı olmak üzere 15 plaj, 1 marina ve 1 tekne için yapılan başvurularla ilgili Didim Belediyesi'nde sunum yapıldı.

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı (TÜRÇEV) Kuzey Ege Koordinatörü Doğan Karataş ve yardımcısı Yetkin Karabinali, kamu kurum ve kuruluşları temsilcileri, belediye yetkilileri ile turizm tesisi sorumlularının katılımıyla Didim Belediyesi'nde düzenlenen toplantıda, yaklaşan turizm sezonu öncesindeki hazırlıklar konusunda sunum yaptı. Sunumda Mavi Bayrak kriterleri ile neler yapılması gerektiği konusunda katılımcılara bilgi aktarıldı. Didim'de geçen yıl 11 plaja Mavi Bayrak verilirken, bu yıl ilçede faaliyet gösteren Aurum otellerinin 3 otel için, Manastır koyunda bu yıl açılacak olan Aquasis Deluxe Resort otelinin de Mavi Bayrak başvurusu yaptığı bildirildi. Son 4 plaj başvurusuyla birlikte Didim'de bu yıl Mavi Bayrak için başvuru yapılan plaj sayısının 15'e, toplam başvuru sayısının ise 17'ye çıktığı öğrenildi.

Ediz VERDİOĞLU/DİDİM (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAF

  

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Didim'de Mavi Bayrak kriterleri anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 13 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Didim'de Mavi Bayrak kriterleri anlatıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı