AYDIN HABERLERİ

Didim'de kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi

DHA
30.03.2016 - 10:47Son Güncelleme :
DHA

AYDIN'ın Didim İlçesi'nde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı ve zevki kazandırmak amacıyla yapılan "Didim Yazın da Okuyor" adlı kitap okuma projesi okullarda yapılan ödül töreniyle sona erdi.

Didim Kaymakamlığı'nın koordinesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine kitap okuma alışkanlığı ve zevki kazandırmak amacıyla yapılan "Didim Yazın da Okuyor" adlı kitap okuma projesi kapsamında düzenlenen sınavda başarılı olan öğrenciler ödüllendirildi. Okunan kitaplarla ilgili yapılan sınav sonucunda dereceye giren ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri ayrı ayrı ödüllendirilirken, birinci olanlara laptop, ikincilere bisiklet, üçüncülere ise tablet bilgisayar dağıtıldı.

Didim Esra Karakaya Anadolu Lisesi'nde başlayan ödül töreni, Valiler Ortaokulu, Mahir Özgür Damar İlkokulu ve Atatürk İlkokulu'yla devam etti.

Ödül törenlerine Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Turgut ve Didim İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Hanifi Çelik katıldı. Okullarda birer konuşma yapan Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim'de geçen yıl öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla "Okumayan Kalmasın" adlı kitap okuma projesi başlattıklarını, yaz aylarında da "Didim Yazın da Okuyor" adlı kitap okuma projesini gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu projelerin kendileri için önemsedikleri ve gençlere farklı düşünme, yorumlama ve kitap okuma alışkanlığı kazandırmasını istedikleri bir proje olduğunu kaydeden Kaymakam Yönden, dereceye giren öğrencileri tebrik etti.

Kitap okumanın boş zamanları değerlendirme aracı değil, özellikle ekmek ve su gibi zaman ayrılması gereken temel bir ihtiyaç olduğunu belirten Didim İlçe Milli Eğitim Müdürü Emrah Turgut ise öğrencilere "Okumayı bir gereklilik olarak görüp, alışkanlık haline getirin" tavsiyesinde bulundu.

Ediz VERDİOĞLU / DİDİM (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Didim'de kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2016 tarihinde saat 10 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Didim'de kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı