AYDIN HABERLERİ

Didim'de doğru iletişim konferansı

DHA
03.04.2016 - 15:20Son Güncelleme :

Didim'de doğru iletişim konferansı

DHA

AYDIN'ın Didim İlçesi'nde düzenlenen "İletişiyor muyuz, yoksa itişiyor muyuz" konulu konferansta Türk Standartları Enstitüsü Eğitim Uzmanı Teyfik Bıyıklı, doğru iletişimin altın kurallarını Didimliler ile paylaştı.
Didim Ticaret Odası tarafından "İletişiyor mu yoksa itişiyor muyuz" konulu konferans düzenlendi. Didim Ticaret Odası Aytaç Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi'ndeki konferansa Türk Standartları Enstitüsü Eğitim Uzmanı Teyfik Bıyıklı konuşmacı olarak katıldı.
Hayatın en önemli aşamalarından birisinin iletişim olduğunu belirten Bıyıklı, "Anne karnına düştüğümüzde ilk iletişime başlıyoruz. Eğer annemiz mutluysa, huzurluysa, sağlıklıysa bebekte kendini sağlıklı, mutlu ve huzursuz hissediyor. Yani mutluluk verirseniz karşınızdaki de mutluluk alıyor" dedi.
İletişim'in anlamak, anlatabilmek, anlaşılmak ve anlaşabilmek üzerine kurulu bir süreç olduğunu ifade eden Bıyıklı, iletişimde karşıya sevgiyi verebilmenin çok önemli olduğunu belirtti. İletişimin sevgiyle başladığını kaydeden Bıyıklı, şunmarı söyledi:
"Eğer iletişim kurmak istediğinizde doğru kanalı kişilere verirseniz iletişim kurarsınız. Özellikle büyükşehirlerde maalesef bazı şeyleri unutuyoruz. Dolayısıyla bize söylenilen şeyleri hep farklı algılıyoruz. İletişim yerine itişmeyi tercih ediyoruz. Doğru kanaldan doğru mesajları verdiğimizde en doğru iletişimi gerçekleştirebiliyorsunuz. İletişimde söz, beden dili ve mimikler önemli ama en önemli şey yapılan hareketlerdir."
Konferansı, Didim Kaymakamı İskender Yönden, eşi Ayşenur Yönden, Didim İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gürkan Kabakçı, Didim Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Naşit Oskay, Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ, Didim Ticaret Odası Meclis Başkanı Hilmi Yıldırım, Didim Kent Konseyi Başkanı Osman Ayyıldız ile çok sayıda Didimli izledi.
Ediz VERDİOĞLU/DİDİM (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAF

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Didim'de doğru iletişim konferansı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Nisan 2016 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Didim'de doğru iletişim konferansı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:25
 • Guneş
  08:08
 • Öğle
  13:13
 • İkindi
  15:43
 • Akşam
  17:58
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı