AYDIN HABERLERİ

Didim Ve Söke Ticaret Odaları Biraraya Geldi

IHA
28.08.2015 - 12:38Son Güncelleme :

SÖKE VE DİDİM TİCARET ODALARI BİRA ARAYA GELDİ

IHA

Didim Ticaret Odası, bölgede üretim ve ticaretteki ortak sıkıntıları belirlemek amacıyla Söke Ticaret Odası’nı ziyaret etti.
Didim Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Üstündağ, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gürol Çelik, Yönetim Kurulu Üyeleri Celal Gümüş ve Mehmet Urgancı ile Meclis üyesi ve Strateji Geliştirme Komisyonu Başkanı Hikmet Atilla’dan oluşan Didim Heyetini, Söke Ticaret Odasında; Yönetim Kurulu Başkanı Reşat Anya, Meclis Başkanı Behlül Er, Yönetim Kurulu Başkan Vekilleri Ali Acar ve Murat Asrav, Meclis Başkan Vekili Turgut Şen, Yönetim Kurulu Üyeleri Ali Baş ve İsmail Sayar, Meclis Üyesi Yusuf Günal ağırladı. Ziyarette bölgenin ortak problemleri değerlendirildi, neler yapılabileceği istişare edildi. Yapılan çalışmalar anlatılarak tecrübe paylaşımında bulunuldu.
EKİM’DE İRAN ZİYARETİ
Söke Ticaret Odası hazırlığını yürüttüğü ve yakın bölgenin ihtiyacına cevap verecek Mezbaha ve sebze meyve hali hakkında bilgiler paylaştı. Bu süreçte Didim Ticaret Odasının yapabileceği katkılar konuşuldu. Didim’de gerçekleştirilen Oda Borsalar Güç birliği toplantısında dile getirilen Aydın’ın batı ve doğu yakasında açılması talep edilen üniversiteler kapsamında Milet Üniversitesinin kurulması için ortak neler yapılabileceği değerlendirildi. Didim Ticaret Odasının ilçemizdeki üç alan için yürüttüğü Unesco Kültür Mirası çalışmalarının Söke Ticaret Odasının da girişimi ile Priene için de başladığı vurgulanarak, süreçte bilgi paylaşımı ile birlikte daha hızlı yol alınacağı vurgulandı. Ambargo sonrası önemli bir yükseliş beklenen İran pazarındaki fırsatları görmek için Ekim ayı içerisinde bu ülkeye ortak ziyaret gerçekleştirilmek üzere hazırlık yapılmasına karar verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Didim Ve Söke Ticaret Odaları Biraraya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Didim Ve Söke Ticaret Odaları Biraraya Geldi haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ

25 Ağustos 2019, Pazar
 • İmsak
  04:57
 • Güneş
  06:24
 • Öğle
  13:16
 • İkindi
  16:59
 • Akşam
  19:58
 • Yatsı
  21:20
Sayfa Başı