AYDIN HABERLERİ

Didim Mesleki Eğitim Merkezi'nden staj projesi

DHA
26.03.2016 - 13:35Son Güncelleme :
DHA

AYDIN'ın Didim İlçesi'nde Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü proje ekibi tarafından, Avrupa Birliği'nin eğitim, gençlik ve spor alanındaki hibe programı olan ERASMUS+ projeleri kapsamında Çırak ve Engelli Bireylerin Otellerde Staj Uygulaması başlatıldı.

Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü proje ekibinin 2016 yılı teklif çağrısı döneminde Erasmus+ Ana Eylem 1- Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği faaliyeti kapsamında sunduğu Çırak ve Engelli Bireylerin Otellerde Staj Uygulaması adlı projesiyle ilgili planlama çalışması yapıldı. ERASMUS+ K1 projesiyle ilgili olarak gerçekleştirilen görüşmeye, proje ortağı Arda Beratung und Bildung Eğitim Müdürü Dr. Susam Dündar Işık, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yaşar Pektaşoğlu, Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Erel, Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Durmaz ile Didim Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi Proje Sorumlusu Deniz Çıdık katıldı.

Görüşmede çırak öğrencilerin staj yapacakları oteller, staj alanları, konaklama ve yapılacak turistik gezilerin üç haftalık taslak programı kararlaştırıldı. Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü'nün projesinin, önümüzdeki temmuz ayındaki değerlendirmede geçerli puan alması halinde, hareketliliklerin kasım ayından itibaren Çek Cumhuriyeti, Almanya, Belçika ve Fransa'ya yapılacağı bildirildi.

Ediz VERDİOĞLU/DİDİM (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Didim Mesleki Eğitim Merkezi'nden staj projesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 13 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Didim Mesleki Eğitim Merkezi'nden staj projesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı