Ege Haberleri

EGE

  Didim’de kavurucu sıcaklar bunalttı

  Ediz VERDİOĞLU / DİDİM (Aydın), (DHA)
  30.07.2015 - 01:18 | Son Güncelleme: 23.07.2015 - 16:22

  EGE’nin gözde turizm merkezlerinden Aydın’ın Didim ilçesinde iki gündür devam eden sıcaklar, vatandaşları bunalttı. İlçe merkezindeki termometreler gölgede 41 dereceyi gösterirken, serinlemeye çalışan Didimliler ile yerli ve yabancı turistler, plaj, su parkları ve otellerin havuzlarını doldurdu.

  Didim’de kavurucu sıcaklar bunalttı

  Hissedilen sıcaklığın 45 dereceye ulaştığı kentte, deniz suyu sıcaklığı 26 dereceyi buldu. Sıcak havadan bunalan vatandaşlar ve tatilciler, Altınkum, 3’üncü Koy Plajı, Oteller Önü ve Yeşilkent Plajları’nı doldurdu. Plajda şemsiyelerin altında oturarak güneşten korunmaya çalışan tatilciler, sık sık denize girerek serinledi. Bazı tatilciler şemsiye altında denizden gelen esintiyle serinlemeye çalışırken, kimileri su sporlarında heyecan aradı. Tatilciler ve vatandaşlar gün boyu çocuklarıyla denizde oyunlar oynayarak serinledi. Otel havuzları ve su parkları da plajları aratmayan kalabalıklara sahne oldu.

  Didim’de kavurucu sıcaklar bunalttı

  Tatilciler, su parklarında çeşitli büyüklükteki kaydırak ve havuzlarda hem eğlendi, hem serinledi. Didim Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, ilçede sıcak havanın hafta boyunca etkili olacağını bildirdi. Yetkililer, zorunlu olmadıkça güneşte kalınmaması konusunda vatandaşları uyardı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı