AYDIN HABERLERİ

Didim Cem Evinde Selahattin Çetinkaya Adaylığını Açıkladı

IHA
10.07.2015 - 12:07Son Güncelleme :

DİDİM CEVİ DERNEK SEÇİMLERİNE SELAHATTİN ÇETİNKAYA BAŞKANLIĞA ADAY

IHA

Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Derneğinin 12 Temmuz Pazar günü yapılacak genel kurul öncesinde Selahattin Çetinkaya, kongrede aday olduğunu duyurdu.
Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Derneğinin 12 Temmuz Pazar günü yapılacak genel kurul öncesinde Selahattin Çetinkaya, Genel Kurulda başkanlığa aday olduğunu duyurdu. Bir Restaurantta yapılan basın açıklamasına CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Didim cem evi Derneğinin eski Başkanı Yusuf Doğan, Alevi dedeleri ile çok sayıda Cem evi üyesi katıldı.
Basın açıklamasında konuşan Didim Alevi Bektaşi Kültür Merkezi ve Cem Evi Derneği Başkan adayı Selahattin Çetinkaya “Sevgili Canlar bildiğiniz gibi Pazar günü derneğimizin yönetim kurulu seçimi yapılacaktır. Ben bu derneğin üyesiyim. Her gittiğimde canların şikayetlerini bire bir tanık oluyorum. Mevcut yönetimin bu işi layığı ile yapamadığını insanları ayrıştırdığını özellikle dedelere kötü davrandığını insanların küstürüldüğü bazı şaibelerinden söz edilirken bu duruma sessiz kalamazdık. 2 yıldan beri derneğin sorunlarını yada olup bitenleri konuşabilecek bir toplantı bile düzenlenemedi. İnsanların eleştiri ve önerilerini söyleyebilecekleri bir ortam defalarca istenmesine rağmen sağlanamadı. İşlerim çok yoğun olmasına rağmen dernekteki bu sorunlara kayıtsız kalamazdım. Hiç aklımdan yokken arkadaşlarımın isteği ile aday oldum. Layığı ile yapacağıma olan inancım tamdır. Mevcut yönetimin her ne kadar kırıcı, Alevi toplumuna yakışmayacak toplantı ve davranışlarda bulunmaları hepimizi rahatsız etmiştir. Bu sebeple canların desteğiyle başaracağımıza buranın Alevi toplumunun inanç merkezine layık hale gelmesi için çalışacağımıza dair söz veriyorum. Hayırlı olsun.” ifadelerine yer verdi.
“CHP’Lİ YILDIZ’DAN ÇETİNKAYA’YA TAM DESTEK “
Ardından konuşan CHP Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız ise konuşmasında 25 yıldır Didim’de olduğunu ve Didim Cem evinin kuruluşu çalışmalarında görev aldığını belirterek “Ben CHP’de siyaset yaptım ve devam ediyorum ama hiçbir zaman Cem evine karışmadım. Ama süreç içerisinde Cem evinde beni gören canlar şikayetlerini dile getiriyorlar. Dedelerimizden şikayet geliyor. Bundan 3 gün evvel Selahattin Abim beni aradı ve toplantılar yaptık. Değerli Canlar sizler, Selahattin abimden aday olmasını istemişsiniz. Kendisinin de bu görevde kaçması gibi durumu yok ve bugünde aday.” dedi.
Basın açıklamasının Cem evinde yapılması noktasında Cem evinin mevcut yönetiminden izin istediklerini fakat izin verilmediğini dile getiren Yıldız “Dün sayın cem evi dernek başkanı arandı. Ben de oradaydım. Başkan adaylığın açıklaması için izin istendi. Hasan Dikçe “burada açıklama yapamazsınız. Burası benim. Evet canlar vekil olarak ben taraf değildim ama bugün tarafım; dedelerin tarafıyım. Bedeli neyse de ödemeye hazırım” dedi.
Yıldız cem evin yönetimin değişmesi gerektiğini belirterek seçimi kazanmaları durumunda tüzük değişikliği yapacaklarını ifade ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Didim Cem Evinde Selahattin Çetinkaya Adaylığını Açıkladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Didim Cem Evinde Selahattin Çetinkaya Adaylığını Açıkladı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:49
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:44
 • Akşam
  18:01
 • Yatsı
  19:30
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı