AYDIN HABERLERİ

Didim Belediye Meclisi Ekim Ayı Birinci Oturumunu Tamamladı

IHA
08.10.2015 - 01:53Son Güncelleme : 08.10.2015 - 01:54

DİDİM BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI

IHA

Didim Belediye Meclisi, Ekim ayı birinci oturumunu 8 maddelik gündem toplantısını tamamladı.
Didim Belediye Meclisi, Ekim ayının birinci oturumunda 8 gündem maddesini görüştü. Belediye meclis salonunda saat 14.00’de başlayan toplantı sekiz maddelik gündemin görüşülmesiyle tamamlandı. Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın yönettiği toplantıda ilk olarak Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 29 Eylül 2015 tarih ve 479 sayılı Belediyenin 2016 Mali Yılı Performans Programı” konulu madde görüşüldü. İkinci madde olan “Belediyenin 2016 Mali Yılı Bütçesi ile İzleyen İki Yıl 2017 ve 2018 Bütçe Tahmini” ve “Belediyenin 2016 Mali Yılında Uygulayacağı Ücret Tarife Cetvellerinin Görüşülmesi” konuları oy çokluğuyla bütçe komisyonuna sevk edildi. Meclisin onayına sunulan dördüncü madde; Kent Meydanı , Hayvan Barınağı ve Mezarlık yapımı ve bakımları ile ilgili konularda Aydın Büyükşehir Belediyesi ile Protokol imzalanması için Belediye Başkanı Atabay’a yetki verilmesi konusu, MHP’li meclis üyelerinin protokol metninin görülmesi şerhiyle oy birliği ile kabul edildi. Gündemin beşinci gündem maddesi olan Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün Türk Hava Yolları Kargo Başkanlığı ile belediye arasında THY(Türk Hava Yolları) ile Cenaze Taşıma Hizmeti Protokolü yapılması için belediye başkanına yetki verilmesi konusu ise yapılacak protokolün meclis ile paylaşılması şerhiyle kabul edildi.
AK Parti grubunun daha önce meclise sunduğu ve yürürlüğe giren Çatı Yönetmeliği ile ilgili raporun düzeltmelerle ilgili imar komisyon raporu da meclise geldiği şekliyle oylamaya sunuldu. Rapordaki değişikliklere, CHP’li meclis üyesi Ercan Atasoy, Sevinç Karataş ve Ahmet Yılmaz çekimser oy kullandı. Oylamada kabul edilen değişiklik mecliste kısa süreli tartışmaya yol açtı.
Komisyonlara sevk edilen maddelerin raporları 12 Ekim günü saat 14.00’de Ekim ayı ikinci oturumunda görüşülmek üzere oturum kapatıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aydın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aydın ilinden Didim Belediye Meclisi Ekim Ayı Birinci Oturumunu Tamamladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 01 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Didim Belediye Meclisi Ekim Ayı Birinci Oturumunu Tamamladı haberi güncellenecektir.

AYDIN NAMAZ VAKİTLERİ
22 Eylül 2017, Cuma
 • İmsak
  05:12
 • Guneş
  06:49
 • Öğle
  13:12
 • İkindi
  16:38
 • Akşam
  19:15
 • Yatsı
  20:39
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı