DİDF'ten sokak çağrısı

Hakan AYTAŞ - KÖLN / DHA
04.01.2015 - 10:09 | Son Güncelleme: 04.01.2015 - 10:10

Almanya'da, Demokratik İşçi Dernekleri Federasyonu (DİDF) tüm Türkiye kökenlileri, Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (Pegida) adlı ırkçı gruba karşı yapılacak gösterilere destek vermeye çağırdı. DİDF'in basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı:

"İslam düşmanlığını kendilerine kalkan edinen ırkçıfaşist çevreler bir kez daha göçmenlere, İslam ülkelerinden gelenlere ve sığınmacılara karşı nefreti körüklemek için yürüyüşler yapmaya hazırlanıyorlar. 5 Ocak Pazartesi günü başta Köln, Stuttgart ve Berlin olmak üzere değişik kentlerle bu ırkçı çevrelere karşı geniş katılımlı antifaşist eylemler yapılacak. Kiliseler, sendikalar ve antifaşist örgütler tarafından katılım çağrısı yapılan eylemlere federasyonumuza bağlı bölge dernekleri de katılacaktır.

DİDFten sokak çağrısı

İnsanlık düşmanı ırkçılara karşı düzenlenecek antifaşist eylemlerde Türkiye kökenli göçmenler olarak bizler de zaman kaybetmeden yerimizi almalıyız. Gelişmeler, bu yılın Almanya'da ırkçılıkla mücadelede önemli bir yıl olacağını gösteriyor. Bu nedenle Türkiye kökenli göçmenler olarak bu mücadelede biz de varız diyerek, alanlara çıkarak Alman iş arkadaşlarımızla, komşularımızla, dostlarımızla birlikte her türden ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı olduğumuzu gösterelim."

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı