Dünya Haberleri

DÜNYA

  ‘Didem dirençlidir umudumu koruyorum’

  Uğur ERGAN / ANKARA
  27 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 26 Şubat 2011 - 23:09

  Yeni Zelanda’nın Christchurch kentinde meydana gelen 6.3 şiddetindeki deprem sonrası ulaşılamayan Türk öğretim görevlisi Didem Yaman’dan dün de sevindirici bir haber alınamadı.

  DEPREM ANI BÖYLE GÖRÜNTÜLENDİ

  EVLER YIKILDI, YOLLAR YARILDI / Foto Galeri 

   

  İŞTE DEPREM SONRASI GÖRÜNTÜLER / WEB TV  

  Didem Yaman’a 6 gün ulaşılamaması üzerine, doktora çalışması yaptığı Otago Üniversitesi’ndeki profesörü William Harris, üniversiteden bir başka yetkiliyle birlikte Christchurch’e gitti. Didem Yaman’ın Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’ndan hocası Prof. Ahmet Mete Tuncoku, şu bilgileri verdi:

  Hocaları çok üzgün

  “Wellington Büyükelçiliğimiz ve Didem’in doktora çalışması yaptığı Otago Üniversitesi ile sürekli irtibat halindeyim. Bugün de (dün) herhangi bir haber alamadık. Didem’in doktora tezini yönlendiren ve doktora çalışmalarının direktörlüğünü yapan Prof. Harris ile sürekli görüşüyoruz. Didem üniversitenin çok sevilen bir öğrencisi. Hocaları büyük üzüntü içindeler.

  Dirençli kızdır

  Hastanelerin ve barınak olarak kullanılan spor salonlarının yenilenen ölüm ve ağır yaralı listelerinde Didem’in ismi yok. Didem’in ismi hâlâ ulaşılamayan kayıp yabancılar arasında bulunuyor. Enkaz altında kalmış olabilir veya gönüllü kurtarma çalışmalarına katılıyordur, diye düşünüyorum. Didem’i çok iyi tanıyorum, dirençli bir kızdır. Onun kurtulacağı ve yeniden aramıza döneceği umudumu hiç yitirmiyorum.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı