DİYARBAKIR HABERLERİ

Dicle Üniversitesi'nde Akademik Performans Ödüllendirme töreni

AA / Hasan Namlı,Ömer Yasin Ergin
20.02.2015 - 15:27Son Güncelleme :

Dicle Üniversitesi 2012-2013 yılı Akademik Performans Değerlendirme ve Ödüllendirme töreni yapıldı

AA / Hasan Namlı,Ömer Yasin Ergin

DİYARBAKIR (AA) - Dicle Üniversitesi 2012-2013 yılı 4. Akademik Performans Değerlendirme ve Ödüllendirme töreni yapıldı.

Kongre merkezinde yapılan törene Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Kutbettin Arzu, YÖK Üyesi Prof. Dr. M. Emin Yılmaz, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç, Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, rektör yardımcıları ve akademisyenler katıldı.

Törende konuşan Arzu, milletvekili olduğu dönemde Türkiye’de Ar-Ge’nin gelişmesi açısından yaptıkları çalışmaları anlattı.

Arzu, "Bilim adamlarına ve akademisyenlere büyük iş düşüyor. Bakanlık bünyesinde 48 tane araştırma enstitülerimiz var. Hem iş camiası ile ortak projeler yürütüyoruz hem de TUBİTAK projelerini destekliyoruz. Dicle Üniversitesi ile işbirliğimize devam edeceğiz. Ödül alan ve başarı elde eden tüm akademisyenleri kutluyorum" dedi.

Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç da, ödül alan akademisyenleri yürekten kutladığını belirterek, Dicle Üniversitesi'nin ciddi bir ivme yakaladığını, her yıl projelerle ve yayınlarla zirveye çıktığını söyledi.

YÖK Üyesi Prof. Dr. M. Emin Yılmaz ise, akademik performansın önemine vurgu yaparak, iyi bir üniversitede akademik performansın sergilenebilmesi için yönetimin, alt yönetimle ve hatta öğrenci ile uyum sağalması gerektiğini belirtti.

Dicle Üniversitesinin akademik performansta üst düzeyde olmasının memnuniyet verici olduğunu ifade eden Yılmaz, "Günümüz itibariyle 103 Devlet, 87 Vakıf Üniversitesi var ve bu rakam ile Türkiye üniversiteleşme oranlamasında Avrupa ülkelerinin üzerindedir. Tüm akademisyenleri başarılarından ötürü tebrik ediyorum" diye konuştu.

Konuşmaların ardından akademisyenlere başarı belgeleri verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Dicle Üniversitesi'nde Akademik Performans Ödüllendirme töreni hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Şubat 2015 tarihinde saat 15 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dicle Üniversitesi'nde Akademik Performans Ödüllendirme töreni haberi güncellenecektir.

  DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:56
  • Öğle
   12:15
  • İkindi
   14:56
  • Akşam
   17:14
  • Yatsı
   18:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı