DİYARBAKIR HABERLERİ

Dicle Üniversitesi’nin Bir Projesine Daha Destek

IHA
15.09.2015 - 12:23Son Güncelleme :

DİYARBAKIR DİCLE ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ'NCE HAZIRLANAN "DİYARBAKIR İLİNDE ORGANİK ÜZÜM YETİŞTİRİCİLİĞİNİN YAYGINLAŞTIRILMASI" PROJESİ KARACADAĞ KALKINMA AJANSI TARAFINDAN DESTEKLENDİ.

IHA

Diyarbakır Dicle Üniversitesi (DÜ) Ziraat Fakültesi’nce hazırlanan, “Diyarbakır İlinde Organik Üzüm Yetiştiriciliğinin Yaygınlaştırılması” projesi, GAP Organik Tarım Değer Zinciri Pilot Uygulamaları Mali Destek Programı kapsamında Karacadağ Kalkınma Ajansı tarafından desteklendi.
Proje Koordinatörü Doç. Dr. Gültekin Özdemir, bu proje ile Diyarbakır ilinde organik üzüm yetiştiriciliğinin yaygınlaştırılmasının hedeflendiğini ifade ederek, Dicle ilçesinin pilot bölge olarak seçildiğini ve proje kapsamında ilçede bulunan Organik Meyve Üretici Birliği üyesi 350 üzüm üreticisi ile birlikte çalışılacağını belirtti.
Proje çerçevesinde üzüm üreticilerine modern bağcılık teknikleri, organik yetiştirme teknikleri, organik üzüm yetiştiriciliğinde hastalık ve zararlı kontrolü, bitki besleme ve toprak yapısının iyileştirilmesi, hasat ve pazarlama ile örgütlenme konusunda uygulamalı eğitimler verilecek. Ayrıca proje kapsamında organik üzüm suyu, pekmez ve pestil üretiminin gerçekleştirilmesi planlanacak.
Üretilecek ürünlerde marka oluşturma faaliyeti geliştirilecek ve markalı organik ürünler Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi satış bürosunda satışa sunulacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Dicle Üniversitesi’nin Bir Projesine Daha Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2015 tarihinde saat 12 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dicle Üniversitesi’nin Bir Projesine Daha Destek haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

18 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:23
 • Öğle
  12:26
 • İkindi
  14:55
 • Akşam
  17:10
 • Yatsı
  18:42
Sayfa Başı