SİİRT HABERLERİ

Dicle Kalkınma Ajansı bilgilendirme toplantısı

AA / Zekeriya Güneş
17.01.2015 - 19:18Son Güncelleme :
AA / Zekeriya Güneş

SİİRT (AA) - Siirt'te, Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) Kentsel ve Çevresel Altyapının İyileştirilmesi Mali Destek Programı bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bir otelde düzenlenen toplantıda konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, DİKA'nın çalışmalarına değinerek, kaynakların artırılması gerektiğini söyledi.

Tutulmaz, mevcut kaynaktan Siirt'e daha fazla pay alma gayretiyle proje hazırlanmasını isteyerek, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Çünkü biz ilk önce kendi beldemizden ve bölgemizden sorumluyuz. Kendi bölgemizi daha iyi yaşanabilir hale getirmek için çaba sarf etmeliyiz. Yerel yönetimleri ve idarelerin harcamaları bütçe üzerinde olmakta ancak bu bütçelerinde kalkınma ajansında olduğu gibi kaynaklar maalesef sınırlıdır. İşin tabiatında da bu var, ihtiyaçlar sınırsız kaynaklar kıt. Biz yöneticilere düşen bu sınırsız ihtiyaçları kıt kaynaklarımızla nasıl giderebiliriz. Nasıl bunları verimli bir şekilde kullanabiliriz, bunlara çaba sarf etmemiz lazım."

Kamu alanında iyi projeler ürettiklerini anlatan Tutulmaz, DİKA'dan bölge ileri içerisinde kamu alanında en fazla kaynağın Siirt'e aktarıldığını kaydetti.

Siirt Belediye Başkanı Tuncer Bakırhan da belediyelerin ve diğer kurum ve kuruluşların daha fazla projesinin kabul edilmesini istedi.

Dünya kadar problemin olduğu bir kentte yaşadıklarını savunan Bakırhan, "Gönül isterdi ki kentlerin altyapısı ve çevresiyle her şeyiyle kalkınmış yaşanabilir sorunların en asgariye indiği kentler olabilseydi. Ama maalesef bu konuda da çok sınırlı bir pasta için ciddi bir rekabet var. Bu kadar nitelikli elemanların olduğu ve proje ofislerin olduğu kalkınma ajanslarına ayrılan bütçe yetersiz olduğunu belirtmek istiyorum" dedi.

DİKA Genel Sekreteri Dr. Tabip Gülbay ise açıklanan hibe programı ile kentsel yaşam kalitesinin artırılması ve çevresel sorunların sürdürülebilir bir yaklaşımla çözülmesi yoluyla bölgenin yaşanabilirlik düzeyinin artırılmasının amaçlandığını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Siirt haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Siirt ilinden Dicle Kalkınma Ajansı bilgilendirme toplantısı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ocak 2015 tarihinde saat 19 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dicle Kalkınma Ajansı bilgilendirme toplantısı haberi güncellenecektir.

SİİRT NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:12
 • Guneş
  06:53
 • Öğle
  12:09
 • İkindi
  14:47
 • Akşam
  17:05
 • Yatsı
  18:34
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı