DİYARBAKIR HABERLERİ

Dicle EDAŞ, TRT Dağıtım Merkezini Elden Geçirdi

IHA
28.07.2015 - 11:33Son Güncelleme :

DİCLE EDAŞ DİYARBAKIR İL MÜDÜRÜ UĞUR YAKA, ÇALIŞMALARININ VATANDAŞA HİZMET OLDUĞUNU SÖYLEDİ.

IHA

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (A.Ş) (Dicle EDAŞ), Diyarbakır’daki en büyük dağıtım merkezlerinden biri olan TRT trafo merkezini 4 gün süren bakım onarım çalışmaları ile elden geçirdi. Aşırı sıcaklar ile birlikte artan enerji kullanımının neden olduğu arızalar, bakım onarım çalışmaları sırasında, aşırı yük nedeniyle deforme olan parçalarıyla yenilendi.
Dicle EDAŞ Diyarbakır il Müdürlüğü ekipleri, 24 Temmuz günü başladıkları bakım onarım çalışmaları sırasında, kapalı şalt sahasında bulunan tüm fiderlere ait teçhizatları kontrole başlayarak arızalı ve hasarlı olanları yenileri ile değiştirdi. Bakım ve onarım çalışmalarının 24 Temmuz’da başladığını dile getiren Dicle EDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Bülent Uğur Yaka, 09:00 ile 14:00 saatleri arasında yapılacak çalışmaların, 28 Temmuz’da sona ereceğini bildirdi. Yaka, “Özellikle Bismil ve Çınar yöresindeki tarımsal sulama tesislerinin enerji ihtiyacının karşılandığı TRT trafo merkezimizdeki bakım onarım çalışmaları sırasında ekiplerimiz, tüm teçhizatları kontrolden geçirerek, bağlantıları yeniden düzenlediler. Arızalı kaynağı olabilecek, ömrünü doldurmak üzere olan teçhizatlar, termal kamera kullanılarak belirlenip arıza oluşturmadan önce yenileri ile değiştirilmek suretiyle yeniden devreye alındı. Dağıtım merkezi ile direkler arasında bulunan yıpranmış tüm iletkenler ve izolatörler yenileri ile değiştirilerek, bağlantıları yeniden düzenlendi. Ayrıca dağıtım merkezinde bulunan kumanda panolarında yer alan rölelerin test ve bakımları yapıldı, arızalı röle ve ölçü aletleri yenileri ile değiştirildi” dedi.
“TERMAL KAMERALARLA ARIZA TESPİTİ YAPILDI”
Bakım ve onarım çalışmaları yapılmadan önce termal kameralar ile tespitlerde bulunduğu hatırlatan Yaka, “Muhtemel arıza noktalarını arıza oluşmadan önce tespit ettik. Bakım programlarını bu doğrultuda oluşturduk. 24 Temmuz’da başlattıkları bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle, zaman zaman zorunlu olarak elektrik kesintilerinin yaşanıyor. Geniş bir alana enerji dağıtan TRT dağıtım merkezinde yaptığımız bu kapsamlı bakım ve onarım çalışmaları ile müşterilerine bundan sonra daha kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi verilebileceğiz. Müşterilerimizden tek isteğimiz, kayıt dışı elektrik kullanmamaları ve kullandıkları elektriği israf etmemeleridir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Dicle EDAŞ, TRT Dağıtım Merkezini Elden Geçirdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 33’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dicle EDAŞ, TRT Dağıtım Merkezini Elden Geçirdi haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

22 Nisan 2018, Pazar
 • İmsak
  03:59
 • Guneş
  05:28
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  16:06
 • Akşam
  19:08
 • Yatsı
  20:30
Sayfa Başı