DİYARBAKIR HABERLERİ

Dicle EDAŞ Mühendislerine Yetkinlik Eğitimi

IHA
23.07.2015 - 11:48Son Güncelleme :

DEDAŞ'ta çalışan elektrik ve elektronik mühendislerine eğitim verilmeye başlandı

IHA

Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak illerine elektrik dağıtım hizmeti veren Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ), hizmet kalitesini artırmak için, bir yandan yatırımlarını sürdürürken, diğer yandan da personel eğitimlerine ağırlık veriyor. Bu çerçevede şirket bünyesinde görevli elektrik mühendisleri ile elektrik ve elektronik mühendislerine, yetkinliklerini artırmak için şebeke ve aydınlatma konularında eğitim verilmeye başlandı.
Söz konusu eğitim çalışması, İnsan Kaynakları bünyesinde faaliyet gösteren Dicle Akademi tarafından organize edildi. Dicle EDAŞ Genel Müdürlüğü’nün bulunduğu Diyarbakır’da gerçekleştirilen eğitim çalışmasına Enerji Kayıpları ve Kontrol, Proje Tesis Müdürlüğü, Sistem Yönetimi ve Otomasyon, İşletme Bakım ve Onarım müdürlükleri ile il müdürlüklerinde görevli toplam 48 elektrik mühendisi ile elektrik-elektronik mühendisi katıldı. Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Elektrik ve Elektronik Mühendisi Prof. Dr. Mehmet Cebeci tarafından verilen eğitim çalışması 3 hafta boyunca devam edecek.
EĞİTİMİN KONUSU ŞEBEKE VE AYDINLATMA
Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere toplam 54 saat sürecek olan program sırasında, şirkette görevli elektrik mühendisleri ile elektrik ve elektronik mühendisleri şu konularda eğitim verilecek:
“Şehir şebekeleri, yeraltı AG ve OG, trafo gücü hesabı, havai beton direkli şebeke direk ve kesit hesabı, yeraltı kablo ve kesit hesabı, müşterek beton direkli iletken kesiti ve direk seçimi hesapları, kayıp ve kaçağı önleyici tedbirler, köy şebekleri, ağaç direkli AG ve OG iletken kesiti, direk seçimi, trafo gücü ve yerini belirleme, demir direkli AG ve OG iletken kesiti ile refüj aydınlatma, direkleri belirleme ve aydınlatma hesapları.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Dicle EDAŞ Mühendislerine Yetkinlik Eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dicle EDAŞ Mühendislerine Yetkinlik Eğitimi haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:19
 • Öğle
  12:24
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı