DİYARBAKIR HABERLERİ

Dicle EDAŞ Ekipleri 55 Derece Sıcakta Çalışıyor

IHA
31.07.2015 - 11:25Son Güncelleme :

DİCLE EDAŞ EKİPLERİ HAVA SICAKLIĞININ 55 DERECEYE KADAR ÇIKTIĞI DİYARBAKIR'DA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

IHA

Enerji kalitesini yükseltmek ve kesintileri en aza indirmek konusunda kararlı olan Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (Dicle EDAŞ), güneşin altında 55 dereceye ulaşan sıcağa rağmen Diyarbakır’daki ana trafo merkezlerinde son derece ciddi bakım ve onarım çalışmaları yapıyor. Daha önce Diyarbakır’ın bir bölümü ile Çınar’a elektrik enerjisi sağlayan TRT Trafo Merkezi’nde bakım ve onarım çalışması yapan Dicle EDAŞ ekipleri, bu kez de Bismil ve kırsalına enerji sağlayan TM-1 Trafo Merkezi’nde son derece ciddi bir bakım çalışması başlattı. 3 gün sürecek çalışmalar tamamlandığında, arızalar dışında ilçede elektrik kesintisi yaşanmaması hedefleniyor.
TRAFO VE DAĞITIM MERKEZLERİ ELDEN GEÇİRİLİYOR
Dicle EDAŞ Diyarbakır İl Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerinin Bismil İşletme Müdürlüğü ekipleri ile birlikte yaptığı bakım onarım çalışması dün başladı. Çalışmalar 2 Ağustos’ta sona erecek. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Dicle EDAŞ Diyarbakır İl Müdürü Bülent Uğur Yaka, "Aşırı sıcaklara rağmen müşterilerimize daha kaliteli ve kesintisiz elektrik enerjisi sunmak için tüm trafo ve dağıtım merkezlerimizde bakım ve onarım çalışmaları yapıyoruz. TEİAŞ a ait olan Bismil ilçe merkezi ve ilçe kırsalının enerji ihtiyacını karşılayan Bismil TM-1’deki bakım-onarım çalışmaları sırasında, trafo merkezi ile direkler arasında bulunan yıpranmış olan iletkenler ve izolatörler ekiplerimiz, tarafından yenileri ile değiştiriliyor. Bağlantıları yeniden düzenleniyor. Arıza kaynağı olabilecek, ömrünü doldurmak üzere olan teçhizatlar, termal kamera kullanılarak belirleniyor ve arıza oluşmadan önce bunlar, yenileri ile değiştiriliyor. Bu arada, güzergah üzerinde bulunan eğilmiş direkler düzeltilerek, aşırı sıcak ve aşırı yükten dolayı kapasite sorunu yaşanmasın diye gerek görülen hatların çıkışlarında iletken kapasite artışı yapılıyor’’ dedi
BİSMİL’DE 3 GÜN ELEKTRİK KESİNTİSİ YAŞANACAK
Dicle EDAŞ Bismil İlçe Yöneticisi Muhsin Öner ise, bakım onarım çalışmalarının 30 Temmuz’da başladığını ve 2 Ağustos’a kadar devam edeceğini bildirdi. Öner, Bismil merkezin yanı sıra kırsalın bir bölümüne elektrik sağlayan TEİAŞ’ a ait Bismil TM-1 Trafo Merkezi’nde sürdürülen bakım ve onarım çalışmalarına 1 Ağustos Cumartesi günü ara vereceklerini belirterek, "Çalışmalarımız toplam 3 gün sürecek. Bu çalışmalarımız nedeniyle ilçe merkezinin yanı sıra kırsalın bir kısmına 30 ve 31 Temmuz ila 2 Ağustos tarihlerinde sabah saat 09.00’dan 14.00’a kadar elektrik veremeyeceğiz. Ancak, bu çalışmaların tamamlanması ile birlikte, kesinti yaşanmamasını hedefliyoruz’’ diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Diyarbakır haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Diyarbakır ilinden Dicle EDAŞ Ekipleri 55 Derece Sıcakta Çalışıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Temmuz 2015 tarihinde saat 11 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dicle EDAŞ Ekipleri 55 Derece Sıcakta Çalışıyor haberi güncellenecektir.

DİYARBAKIR NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  05:35
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  12:23
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:08
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı