Gündem Haberleri

  Dick Cheney'nin avlanma ruhsatı eksikmiş

  WASHINGTON (A.A)
  14.02.2006 - 10:00 | Son Güncelleme:

  Teksas'ta hafta sonunda çıktığı bıldırcın avında kazara arkadaşını yaralayan ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney'nin avlanma ruhsatı için 7 dolarlık damga pulunu almadığı ortaya çıktı.

  Basında çıkan bazı haberlerin ardından Cheney'nin bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Cheney'nin yaralama olayı sırasında, avlanma ruhsatında bıldırcın ya da benzeri av hayvanlarını avlamasına için gereken 7 dolarlık damga pulunun bulunmadığı kabul edildi.

  Açıklamada, Cheney'nin çalışma arkadaşlarının Başkan Yardımcısı'nın Teksas'ta avlanması için gereken bütün işlemleri yaptığı ve burada avlanmak için ödenmesi gereken 125 doların da ödendiğini, ancak Cheney'nin 7 dolar daha ödemesi gerektiğinin bilinmediği belirtildi.

  Teksas'taki yetkililere 7 dolarlık çek gönderildiği de kaydedilen açıklamada, Teksas'taki yetkili dairenin kendilerine Cheney aleyhinde zabıt tutulacağı konusunda bilgi verdiği ifade edildi. Cheney, hafta sonunu geçirmek üzere gittiği Armstrong çiftliğinde arkadaşlarıyla bıldırcın avına çıkmış, ancak 78 yaşındaki milyarder bir avukat olan arkadaşı Harry Whittington'u saçmasıyla yaralamıştı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı