« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Diatta’ya izin yok

Beşiktaş Teknik Direktörü Sağlam, kritik maçları göz önüne alarak Senegalli oyuncusundan ülkesinin milli takımına gitmemesini istedi. Diatta, antrenör Kasperczak ile görüşeceğini ve izin vereceklerini sanmadığını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Lamine Diatta’nın Senegal Milli Takımı’na gitmemesini istedi. Senegal’in 17 Kasım’da Birleşik Arap Emirlikleri ve 21 Kasım’da da Fas ile oynayacağı özel maçlara ve ocak ayındaki Afrika Uluslar Kupası’na dikkat çeken Sağlam, hem Şampiyonlar Ligi, hem Türkiye Süper Ligi hem de Fortis Türkiye Kupası’nda kritik bir süreçten geçtiklerini belirterek Diatta ve menajeri ile görüştü.

Beşiktaş savunmasında Diatta’nın önemli görev üstlendiğine dikkat çeken Sağlam, Senagelli futbolcu ve menajerine "Beşiktaş olarak Şampiyonlar Ligi, Süper Lig ve Fortis Türkiye Kupası’nda mücedele ediyoruz. Benim defansta Diatta’ya ihtiyacım var. Böylesi kritik maçlarda ayrı kalmamız sorun oluşturur" diye konuştu.

Karar Kasperczak’ın

Diatta
da Sağlam’ın bu isteğini olumlu karşıladı ve Senegal Milli Takımı’nın Polonyalı teknik direktörü Henryk Kasperzcak ile görüşerek milli takımdan affını isteyeceğini söyledi. Diatta, "Beşiktaş’ta önemli maçlarımız olduğunu ben de biliyorum. Senegal Milli Takım Teknik Direktörü ile görüşüp affımı isteyeceğim. Ama bunun gerçekleşeceğini sanmıyorum. Yine de yetkililerle konuşup gitmemeyi deneyeceğim" karşılığı verdi.


Bunları da Beğenebilirsiniz