Dünya Haberleri

DÜNYA

  Diana'nın kaza yaptığı tünel inceleniyor

  A.A.
  08 Ekim 2007 - 18:25Son Güncelleme : 08 Ekim 2007 - 18:25

  İngiltere'de, Paris'te Mısırlı iş adamı Muhammed El Fayed'in oğlu Dodi El Fayed ile 10 yıl önce trafik kazasında ölen Prenses Diana ile ilgili yüksek mahkeme tarafından yürütülen soruşturma kapsamında atanan 11 kişilik jüri heyeti incelemelerde bulunmak üzere Paris'e geldi.

  Kazayla ilgili sorulara yanıt bulmaya çalışacak 11 jüri, bugün Paris'te Prenses Diana'nın kaldığı Ritz Oteli önünde ve çiftin kazadan önce gazetecilerden kaçmak için kullandığı arka çıkış kapısında inceleme yaptı.

  Jüri üyeleri daha sonra da soruşturmanın en hassas noktası kazanın meydana geldiği tünele baktı. Polis, bu inceleme sırasında tüneldeki trafiği kesti. Jürinin, 2 gün sürecek Paris ziyaretinde gündüz saatlerinde tünelde yaptığı incelemenin benzerini hava karardıktan sonra da yapacağı belirtildi.
  Jürinin ayrıca, Prenses Diana'nın kazadan sonra kaldırıldığı Pitie Salpetiere hastanesini de ziyaret edeceği bildirildi.
  Diana'nın ve Fayed'in ne zaman, nerede ve nasıl öldüğüne son noktayı koyacak soruşturma geçen salı başlatılmıştı.
  Soruşturma'nın 6 aydan fazla sürmesi bekleniyor.

  Dodi Fayed'in babası Muhammed El Fayed, çiftin, Kraliçe II. Elizabeth'in eşi Prens Philip'in bir Müslüman'ı Kraliyet çevresine sokmamak amacıyla düzenlenen komplo sonucu öldürüldüğünü öne sürüyor.

  Mısırlı iş adamı Muhammed El Fayed'in yoğun girişimleri üzerine yürütülecek olan soruşturmada Fayed'in avukatları, Kraliçe II. Elizabeth, Prens Philip ve Prens Charles'ın tanık olarak dinlenmesini istiyor.

  Avukatlar, Kraliçenin Diana'nın Kraliyet ailesi içinde en çok güvendiği ve en fazla sırrını paylaştığı kişi olduğu için çok şey biliyor olabileceğini belirtiyor.
  36 yaşındaki Prenses Diana, 42 yaşındaki iş adamı Dodi El Fayed ve otomobilin şoförü Henri Paul, 1997'de Paris'te trafik kazasında hayatını kaybetmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı