« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Di Maria pahalıya patlayacak

Premier Lig'e istediği başlangıcı yapamayan Manchester United transfer bombasını patlattı.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Uzun süredir Real Madrid'in yıldızı Di Maria için girişimlerde bulunan Kırmızı Şeytanlar mutlu sona ulaştı. Di Maria'yı 75 milyon Euro karşılığında kadrosuna katan Manchestet United, yıldız futbolcuya da 15 milyon Euro bonus verecek.

Di Maria'nın gol ve asistlerine 5, Şampiyonlar Ligi'ndeki performansına 5, Premier veya Şampiyonlar Ligi'nin kazanılması halinde de 5 milyon Euro vaadeden United, toplam 15 milyon Euro bonus ödemiş olacak. Yıllık 6 milyon Euro alması beklenen Di Maria, Kırmızı Şeytanlar’a oldukça pahalıya patlayacak. Bonservis bedeli, bonuslar ve yıllık kazançla birlikte Di Maria, 100 milyon Euro gibi inanılmaz bir rakamla United takımına katılacak.

Alonso sosyal medyadan duyurdu

Xabi Alonso sosyal medya hesabından transferi doğrularken "Her şey için teşekkürler Fideo (Di María). Her şeyin en iyisini dilerim ManU bile olsa. Lizbon zigzagını asla unutmayacağız" ifadelerini kullandı.

7 numara onun olacak

Manchester United’da George Best ile başlayan 7 numara efsanesi Di Maria ile devam edecek! Bugüne kadar George Best, Bryan Robson, Eric Cantona, David Beckham ve Cristiano Ronaldo gibi isimlerle daha da anlamlı hale gelen 7 numaralı formayı Real Madrid’den transfer edilen Di Maria taşıyacak. Son olarak Antonio Valencia’nın taşıdığı formayı giyecek olan Di Maria’nın hayal kırıklığı yaşatan diğer 7 numaralardan farklı olarak efsaneler arasındaki yerini alacağına inananların sayısı da bir hayli fazla…

İşte ManU'da 7 numara giyenler;

Di Maria pahalıya patlayacak

Di Maria pahalıya patlayacak

Di Maria pahalıya patlayacak

Di Maria pahalıya patlayacak

Di Maria pahalıya patlayacak

Di Maria pahalıya patlayacak