DHL Express, Türkiye'ye yatırıma çağırıyor

Hürriyet Haber
08 Ekim 2008 - 15:57Son Güncelleme : 08 Ekim 2008 - 15:58

Uluslararası lojistik ve ekspres taşımacılık şirketi DHL Express'in, Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansının 2007 yılında başlattığı “Investors Love Turkey, Turkey Love Investors (Yatırımcılar Türkiye'yi, Türkiye Yatırımcıları Seviyor)” iletişim kampanyasına verdiği desteğin devam ettiği bildirildi.

DHL Express'den yapılan yazılı açıklamada, şirketin, uluslararası kara taşımacılığı yapan TIR'larını kampanya görselleriyle giydirerek, “etkili” bir reklam kampanyasının ikinci adımını attığı belirtildi.

Açıklamada, yabancı yatırımcıların ilgisini farklı bir kanaldan Türkiye'ye çekmek amacıyla oluşturulan projenin ikinci aşamasında, “Investors Love Turkey, Turkey Love Investors” mesajlarının bugün itibariyle TIR'ların üzerine giydirilerek bir yıl süreyle yaklaşık 23 ülkeyi dolaşacağı kaydedildi.

Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Alpaslan Korkmaz, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Türkiye'yi ve Türkiye'deki yatırım ortamını dünyaya tanıtmak için birçok faaliyette bulunduklarını ifade ederek, bu tür faaliyetlere devam edeceklerini belirtti.

Korkmaz, geçen yıl Türkiye'de yatırım yapmış 40 global şirket ile uluslararası reklam kampanyası gerçekleştirdiklerini kaydederek, “(Yatırımcılar Türkiye'yi, Türkiye Yatırımcıları Seviyor) kampanyasının devamı olarak bu temayı şimdi de DHL TIR'larına taşıyoruz. Böylelikle bir yıl içinde birçok ülkeye ulaşmaya ve yeni Türkiye elçileri yaratmaya adayız” ifadesini kullandı.

DHL Express Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Türkiye Bölge Direktörü Michel Akavi de projenin, ABD'de başlayan krizin tüm dünya piyasalarını etkilemesinden korkulduğu şu günlere denk gelmesinin, projenin önemini artırdığını, yabancı yatırımcının Türkiye'ye olası yatırım planlarına cesaret vermek açısından “son derece önemli” olduğunu belirtti.
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı