DHL, 6 bin gönderi taşıyor 120 milyon Euro hedefliyor

Hürriyet Haber
26.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme: 25.10.2008 - 21:52

Türkiye’den günde ortalama 12 bin adet gönderi yapılırken bu rakamlar finansal krizin yaşandığı eylül ve ekim aylarında da değişmedi. Sektörün yıl sonunda aynı büyüme rakamlarını yakalayacağına işaret eden DHL Express Türkiye Genel Müdürü Michel Akavi, "Yaşanan kriz sektörde etkilerini göstermedi. Gönderi adetleri bu tespitimizi doğruluyor. Türkiye’den her gün ortalama 12 bin adet gönderi yapılıyor ve bir o kadar da alım oluyor. Biz günde ortalama 6 bin gönderi yapıyoruz. Yatırımlar da devam ediyor" dedi.

4 milyon Euro’luk yatırım

DHL Express’in yıllık büyüme rakamlarının yüzde 18 ile 20 arasında değiştiğine dikkat çeken Michel Akavi, şu bilgileri verdi: "Yıllık ciromuz 100 milyon Euro’nun üzerinde. Bu yılda yüzde 18 gibi bir büyüme bekliyoruz. Sektörde 4-5 tane büyük oyuncu var. Pazarın önemli bir bölümüne sahibiz. Yatırımlarımız devam ediyor. "

220 ülkede iş yapıyoruz

Dünya genelinde yaşanan finansal krizin etkilerini anlatan Michel Akavi, şu değerlendirmeyi yaptı: "Dünya genelinde 220 ülkede iş yapıyoruz. Sektörlerin nabzını tutuyoruz. Otomotiv, tekstil ve daha birçok sektörün ihracat numuneleri bize krizin etkilerini gösterebiliyor. Numune alım ve gönderiminde yavaşlama görmüyoruz. Türkiye’de günde ortalama 24 bin alım ve gönderim yapılıyor."

2001 krizinde gönderi adedi düştü

TÜRKİYE’
de 2001 yılında yaşanan krizde gönderi adetlerinde büyük düşüşler yaşadığını ifade eden Michel Akavi, şunları söyledi: "7 yıl önce yaşanan krizde günlük gönderi adedimiz 5 bini buluyordu. Bu krizin etkileriyle gönderi adetleri 1000’e kadar düşmüştü. Biz harcamalarımızı kısıp, tasarruflar yaptık."
Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı