« Hürriyet.com.tr
MENÜ

D'Haene: Sonuna kadar kovalayacağız

Trabzonspor'un Belçikalı oyuncusu Karel D'Haene, Fenerbahçe ile aralarındaki puan farkının 4'e indiğini belirterek, “4 puanlık fark çok önemli bir fark değil. 15 maç daha var ve bu da uzun bir süre. Şampiyonluğu kovalamaya devam edeceğiz” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Gol atmanın insana büyük mutluluk hissi kazandırdığını belirten Belçikalı futbolcu, “Trabzonspor'da ilk golümü attım. Kendimi çok iyi hissediyorum. Bu golün 3 puan getirdiği içinde ayrıca mutluyum. Çünkü çok zor ve önemli bir maçtı” dedi.

Aldıkları galibiyetle Fenerbahçe ile aralarındaki puan farkının 4'e indiğini de kaydeden D'Haene, “4 puanlık fark çok önemli bir fark değil. Her zaman yakalayabileceğimiz, geçebileceğimiz bir fark. 15 maç daha var ve bu da uzun bir süre. Şampiyonluğu kovalamaya devam edeceğiz” diye konuştu.
  
Teknik direktör Şenol Güneş'in takımın başına gelişiyle ilgili olarak da D'Hane,  “Şenol hocanın antrenman uygulamaları çok farklı. Bize daha fazla sorumluluk veriyor ve bu da çok doğru bir karar. Çünkü hepimiz yetişkin insanlarız. Diğer antrenörlerden farkı, taktiksel anlamlarda da mevcut. Örneğin şu an topla beraber oynarken, ne yapmamız gerektiğini daha fazla çalışıyoruz. Daha önce topsuz oyunla ilgili çok fazla antrenman yapıyorduk. Her şey çok iyi gidiyor” dedi.
  
Kendisine yönetim kurulu tarafından bir zam önerisi gelmediğini de belirten D'Haene, “Benim için bir zam talebi olduğu ve bunu kabul etmediğim yazıldı. Böyle bir şey yok. Yönetimden ne kimseyi gördüm ne kimseyle konuştum. Mantıklı düşündüğümüz zaman birisi fazla para vermek istediği zaman bunu reddetmek bir aptallık olur. Böyle bir şey olmadı” diye konuştu.
  
Sözleşmesinin bitiminin ardından ilerisi için bir karar vermesinin şimdiden güç olduğunu kaydeden D'Haene, “Günlerin ne getireceğine bakmamız lazım. Tabii her oyuncunun bir hayali vardır. Özellikle İspanya'da oynamayı çok istiyorum" dedi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.