Gündem Haberleri

  DHA muhabiri Akgül, görev başında kalp krizi geçirdi

  Hürriyet Haber
  01.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DOĞAN Haber Ajansı Konya Bürosu muhabirlerinden Ali Akgül, Kulu İlçesi'ndeki 7 kişinin öldüğü kazayla ilgili çalışma yaptıktan sonra görevinin başında kalp krizi geçirdi. Akgül, Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı.

  Olayı öğrendikten sonra Konya'dan kaza yerine giden arkadaşımız 36 yaşındaki Ali Akgül, çalışmasını tamamladıktan sonra son bilgileri bürosunu telefonla aktarırken, ‘‘Ben fenalaşıyorum, kalbim sıkışıyor. Ah..’’ diye bağırarak fenalaştı.

  Akgül önce, beraberindeki DHA muhabiri Erol Tokay tarafından ambulansla Kulu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada Acil Serviste ilk müdahale yapıldıktan sonra Akgül, ambulansla Konya Selçuk Üniversitesi Tıp Faktültesi Hastanesi'ne sevkedildi. Akgül, kardiyoloji bölümünde tedaviye alındı.

  Doç.Dr. Mustafa Kalaycı, Akgül'e Kulu'da yapılan ilk müdahalenin hayatını kurtardığını, kalp damarında tıkanıklık saptandığını söyledi. Evli ve 2 çocuk babası olan Ali Akgül, 1985 yılından bu yana Hürriyet ve Doğan Haber Ajansı'nda çalışıyor.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı