BURSA HABERLERİ

Dezavantajlı Bireylere Yıldırım Desteği

IHA
10 Temmuz 2015 - 15:51Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 15:52

DEZAVANTAJLI BİREYLERE YILDIRIM DESTEĞİ

IHA

Yıldırım Belediyesi’nin de destek verdiği, dezavantajlı bireylerin istihdama katılımını sağlayacak ‘İstihdam İçin Koordinasyon ve Eğitim Projesi (İSKEP) çalışmaları devam ediyor.
Dezavantajlı grupların (engelliler, yoksullar, eski mahkum ve hükümlüler, şiddet mağduru kadınlar) istihdam olanaklarının artırılması ve iş gücü piyasasına katılımlarını sağlamak amacıyla Avrupa Birliği ile Türkiye Belediyeler Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği, Yıldırım Belediyesi’nin de katkı sağladığı proje kapsamında İSKEP 2. Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Dobruca Sosyal Tesisi’nde gerçekleştirilen iftar yemeği ile yapıldı. Toplantıya Yıldırım Belediye Başkan Yardımcısı ve projenin Yıldırım Koordinatörü Fatih Polat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şükrü Köse, İSKEP Teknik Destek Ekibi Takım Lideri ve Portekiz Çalışma eski Bakanı Paulo Pedroso, proje yönecilieri ile Bursa Valiliği, Bursa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü temsilcileri ve Yıldırım Belediyesi ilgili çalışanları katıldı.
Projenin nasıl yürütüleceğine ilişkin bilgiler veren İSKEP Teknik Destek Ekibi Takım Lideri ve Portekiz Çalışma eski Bakanı Paulo Pedroso, “Birebir ihtiyaç analizi yapmak suretiyle dezavantajlı bireyleri eğitime ve istihdama yönlendirmek istiyoruz. Bu kapsamda kamuoyu ile işverenlere yönelik farkındalık çalışmalarımız devam edecek. Yıldırım ve Bursa’da değerlendirme analizlerinin daha sağlıklı olması için saha anketi çalışmalarımıza da başlandı” diye konuştu.
Öte yandan İSKEP Takım Lideri Paulo Pedroso, projeye katkılarından dolayı Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali’ye teşekkür etti.
Proje kapsamında Yıldırım Belediyesi, dezavantajlı bireylerin yoğun olarak yaşadığı bölgelerde toplantılar düzenleyip vatandaşların sorunlarını, konuya muhatap yetkilere aktarmalarına ve çözüm üretilmesine yardımcı oluyor. Yine bu kapsamda işbaşı eğitimi, girişimcilik kursları ve TYP çalışmaları hakkında yasaların dezavantajlı vatandaşlara sunduğu haklar konusunda bilgilendirme ve yönlendirme yapılıyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bursa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bursa ilinden Dezavantajlı Bireylere Yıldırım Desteği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Dezavantajlı Bireylere Yıldırım Desteği haberi güncellenecektir.

  BURSA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:25
  • Guneş
   06:14
  • Öğle
   13:18
  • İkindi
   17:03
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:35
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı