« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Dezavantaj yaşıyoruz"

Romain Grosjean, Lotus'un bu yıl iki yeni pilotla çalışmaya başladığı için potansiyelini tam manasıyla ortaya çıkaramadığını ifade etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Sürücü kadrosu tümüyle yeni bir takımın, diğerlerine göre dezavantajlı olduğunu belirten Grosjean, "Red Bull, Mercedes, Ferrari ve McLaren gibi takımlar mevcut pilotları ile üç, dört hatta beş yıldır çalışıyorlar. Herkes birbirini tanıyor" dedi.

turkiyef1.com'un haberine göre, Grosjean, "Piste gittiklerinde nereden başlamak istediklerini biliyorlar. Yarış hafta sonu başladığında önceki yılın verileriyle başlarız, fakat bu bizim için geçerli olmadı, o yüzden adapte olmak için biraz zamana ihtiyacınız oluyor, bu da hafta sonunda mükemmel olmadığınız manasına geliyor" diye konuştu.

Takımın aynı pilot kadrosunu koruması halinde, bunun meyvelerini toplayacağını belirten Grosjean, "Umarım, işler iyi giderse, gelecek sezon da takımda olacağım. O zaman bu yıl yaptıklarımıza bakma imkanımız olacak. Yarışlara daha iyi ayarlarla başlayabileceğiz" dedi.

Grosjean, "Neyin çalışıp neyin çalışmamış olduğunu bileceğiz. Bu da bizim diğer işlere daha fazla zaman ayırmamıza imkan tanıyacak ve herşey mükemmel olacak" ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz