Dexia Denizbank hisselerinin satışına yetki verdi

hurriyet.com.tr/EKONOMİ
17.10.2011 - 12:40 | Son Güncelleme:

Dexia Participation Belgique SA, Denizbank'taki hisselerinin satışı için Bank of America Merrill Lynch ve White & Case firmalarına yetki verdi.

DenizBank'ın Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, banka ana ortağı Dexia Participation Belgique SA'dan, DenizBank'taki hisseleri ile ilgili stratejik opsiyonların değerlendirilmesine yönelik olarak başlatılan çalışmalar için Bank of America Merrill Lynch ve White & Case firmalarına yetki verildiği bilgisinin edinildiğini bildirdi.       

Denizbank, 12 Ekim 2011 tarihli açıklamasında, Dexia'nın DenizBank'taki hisseleri ile ilgili stratejik opsiyonların değerlendirilmesine yönelik çalışma başlattığını duyurmuştu.     
 
VARLIKLARINI SATMA KARARI ALMIŞTI                 

Belçika'nın varlık açısından en büyük bankası Dexia, Ekim başında fonlama sorunlarının aşılması için bankanın iyi ve kötü varlıklarına sahip olacak şekilde ayrışmaya gidilmesi kararı almıştı.      

 

Bankanın Türkiye'de sahip olduğu Denizbank ve varlık yönetimi birimi için alıcı aramaya başlayabileceği belirtilmişti.

 

SBERBANK TALİPLERİ ARASINDA   

 

Denizbank’ın satılma ihtimalinin ardından, Rusya’nın devlet bünyesindeki en büyük bankası Sberbank olası talipler arasında gösterildi.

 

Sberbank'ın Başkan Yardımcısı Sergey Borisov, Rus tarafının Türkiyeden bir banka satın almak için çalışma yaptığını söylemişti.

 

ATEŞ: BİZE RESMİ TEKLİF GELMEDİ 

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ise bankanın satışla ilgili bu noktada herhangi bir resmi gelişme ve kendilerine intikal etmiş herhangi bir kararın söz konusu olmadığını bildirmişti. 

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı