ANTALYA HABERLERİ

Devrimci Turizm İşçileri Sendikasından Kınama

IHA
24.08.2015 - 17:09Son Güncelleme :
IHA

Devrimci Turizm İşçileri Sendikaları Antalya Şubesi, Antalya Kemer’de bir otel çalışanının alkol ölçüm cihazına üflemediği için hakarete uğradığı ve işten çıkarıldığı iddiasına tepki gösterdi.
Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK)’na bağlı Devrimci Turizm İşçileri Sendikası Antalya Şubesi, Kemer’de bir otelde bulaşıkçı olarak çalışan Tuncer P. adlı işçinin otel müdürü tarafından yapılan alkolmetre muayenesinde alkolmetreye üflememesi sonucu önce hakaret edildiği sonra da işten çıkarıldığını belirterek olayı kınadı. Sendika binasında yapılan açıklamada Devrimci Turizm İşçileri Sendikası Genel Başkanı Mustafa Yahyaoğlu, “Her an, her gün binlerce işçi, patronlarının ya da işveren temsilcilerinin, genel müdür, personel müdürü ya da departman müdürleri tarafından çeşitli haksız, vicdansız, ahlaksız teklif ve dayatmalarla karşı karşıya kalıyor. İşveren temsilcilerinin odalarında, masalarında iş hukuku, yasa ve anayasa yok” dedi. Otel idarecilerinin kendilerini hakim ya da savcı yerine koyduklarını savunan Yahyaoğlu, “Evrensel insan hakları sözleşmesi yok. Akşam mesaiden çıkan işçilerin alkol muayenesi yapılmaya çalışılıyor. Personelin üstü aranıyor. Otel yönetimi kendini, hakim, savcı yerine koymuş. Hiçbir yasa alkol metre muayenesi yapma yetkisi vermez. Buna izin veren işçiyi kurallara uymuyorsun diyerek işten çıkarma yetkisi vermez. Personelin üst araması yapılıyor. Bu bir insanlık suçudur. İşçiler şüpheli ya da hırsız değildir. Biz DİSK’e bağlı Devrimci Turizm İşçileri Sendikası olarak bütün bu haksızlıkların karşısındayız. İşçilerin sendikalaşarak haklarına sahip çıkmasını istiyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Devrimci Turizm İşçileri Sendikasından Kınama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 17 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Devrimci Turizm İşçileri Sendikasından Kınama haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  15 Kasım 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:50
  • Guneş
   07:29
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:38
  • Akşam
   17:56
  • Yatsı
   19:23
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı