« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Devrim yapmalıyız

"Camianın ileri gelenlerinden oluşan geniş tabanlı bir konsey kurulup, içlerinden biri kulüp başkanlığına getirilmeli" diyen eski başkan, Özhan Canaydın yönetiminin bir tek olumlu iş yapamadığını ve yanlış kararlarla kulübü zor duruma düşürdüğünü söyledi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’ın eski başkanlarından Mehmet Cansun, kulübün içinde bulunduğu sıkıntılı durumdan kurtulabilmesi için geniş tabanlı bir konsey kurulması gerektiğini söyledi. Tatilini geçirdiği Antalya’dan sorularımızı yanıtlayan Cansun, "Galatasaray’da devrim yapmak lazım. Geniş tabanlı bir konsey kurulmalı. Bu konseyin içinde ben olurum, Ali Dürüst olur, Semih Haznedaroğlu olur, hiç farketmez. Camianın ileri gelenleri toplanıp, içlerinden birini kulüp başkanı seçmeli. Bu şekilde seçilecek bir başkan Galatasaray’ı dünyanın önde gelen kulüpleri arasına sokar" dedi.

Eski F.Bahçe gibi olduk

Cansun, ’maraton.com.tr’ye yaptığı açıklamada da, ilginç ifadeler kullandı. Camiada herkesin kavgalı olduğunu ifade eden Cansun, "Yıllar önce Fenerbahçe’de Birleşik grup ve Kadıköy grubu gibi gruplar vardı. Dünyanın en iyi futbolcuları getirilir ama sonuç alınamazdı. Biz şimdi onların durumundayız. Herkes kavgalı. Yalanların ardı arkası kesilmiyor" diye konuştu. Özhan Canaydın’a ağır eleştiriler yönelten Cansun, "Canaydın’ın bir tek olumlu işi yok. Küme düşürülen bayan basketbol takımı, boşa harcanan milyonlarca dolar ve hayata geçirilemeyen binlerce projeden başka bir şey yok" ifadesini kullandı. Mehmet Cansun, kulübün parasal sorunlarının 1998 yılından beri sürdüğünü de belirterek şöyle devam etti:

Paramız hiç olmadı

"Galatasaray’ın 1998 yılından itibaren hiç parası olmadı. Kasamızda hiçbir zaman 50-100 milyon dolarımız olmadı. UEFA ve Süper Kupa’yı kazandığımız dönemde de yoktu. O zamanda futbolcuların paralarını geç ödüyorduk ama gönül almayı biliyorduk. Futbolcuya sevgiyle yaklaşılıyordu. Futbolculara verilen çeklerin ödenmemesinin mutlaka başka sebebi var. Olmayan para için futbolcuya dört gün sonrasına çek verilir mi ? Özür dilerim en basit mahalle bakkalı bile böyle çek kesmez. Galatasaray’ın gelirlerinde çok ciddi bir azalma var. 2000 yılında kulübün toplam geliri 83 milyon dolardı. 2005 yılında ise 35 milyon dolar."

Mehmet Cansun, Selahattin Beyazıt
ile yapacakları görüşmede kendisine başkanlık teklif etmeyeceklerini de belirterek, "Faruk Süren, Alp Yalman ve ben, bir büyüğümüz olarak Sayın Beyazıt’tan ’yol haritası’ ile ilgili bilgi alacağız" dedi.

Aslan’dan  gol şov: 13-1

Galatasaray
, pilot takımı Beylerbeyi ile dün Florya’da oynadığı antrenman maçını

13-1 kazandı. Karşılaşmanın yıldızı beş gol atan Ümit Karan oldu.

Bunları da Beğenebilirsiniz