« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Devrim Sağıroğlu: ...MI ACABA!

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Devrim SAĞIROĞLU

Oyunun 25. dakikası.. Andersson, Kenan ile birlikte topa yükseliyor. Meşin yuvarlak kale sahası içinde Johnson ile buluşurken, hakem Yılnur Önen'in düdüğü sessizliği yırtıyor. O da ne? Önen, penaltı noktasını gösteriyor. İtirazlar boşuna.. Eğer ortada bir faul varsa, Andersson'un yükselirken Kenan'a yaptığı faul.. Bu ‘‘Uydurma’’ penaltıyla, Fenerbahçe 1-0 öne geçiyor. Ardından bir penaltı daha ve Samsunspor 3 puanı Kadıköy'de bırakıyor.

Halbuki bu ana kadar sahada hakim olan taraf Samsunspor.. Kırmızı beyazlılar, 16. dakikada Ali'nin ayağından net bir gol fırsatını da harcıyor. Bu pozisyonda Ali'nin beceriksizliği, Rüştü'nün becerisinden fazla..

Bizler, Türk futboluna hizmet etmek istiyorsak, haksızlıkları çekinmeden yazabilmeliyiz. Büyük takımlara karşı olursa bas bas bağır, diğerlerine ses çıkarma.. İşte bu olmaz.. MHK Başkanı Bülent Yavuz; Mutlu Çelik, Yılnur Önen ve bunlara benzer hakemlerle işe devam edecekse hiç etmesin.. Çünkü, sonunu getiremez..

SAMSUNSPOR İYİ DİRENDİ

Baliç'in 13. dakikada sakatlanıp oyunu terketmesi, sarı lacivertliler için şansızlık.. Ancak, Samsunspor'un da sahaya, Ertuğrul, İlhan, Baidoo ve Serkan Karababa gibi 4 asından yoksun çıktığını unutmamak gerek.. Karadeniz ekibi bu kadar eksiğe, yanlış düdüklere rağmen çok iyi direndi ve yenilgiyi kesinlikle hak etmedi.

Fenerbahçe açısından ilk yarı ‘‘İte-kaka’’ bitti. Koca bir devre, Mustafa Denizli'nin demeçleriyle uyutulduk.. Şükrü Saraçoğlu Stadı'nda gözümüzü okşayan 2 maç dışında, sarı lacivertlilerin iyi oyununu göremedik. Şimdi, ara verilmeden bir hafta daha var. Ardından, uzun bir devre arası tatili.. Fenerbahçe Teknik Direktörü'nün, takımı şampiyonluğa oynayacak kapasiteye ulaştırabilmesi için çok zamanı var! Cümleyi tamamlarken aklıma, MFÖ'den Özkan'ın yönettiği bilgi yarışması takıldı. Ne diyordu Özkan: ‘‘... mı acaba!’’

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz