« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Devrim Sağıroğlu :Kurt ve aslan...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Devrim SAĞIROĞLU

FENERBAHÇE, Kocaelispor karşısında, dondurucu soğukta taraftarlarına tam 39 dakika ter döktürdü. Taa ki, Rapaiç'in kafa golüne kadar.. Kapanan Kocaeli savunmasını ısrarla ortadan delmeye çalışan sarı lacivertliler, maçın ilk yarım saatinde kanatlardan oynamayı gene unutunca, sıkışıp kaldı. Sağ dışta oynayan Lazetiç, bu mevkiinin adamı değil. Zorunluluktan oynatılıyor. Yusuf'un teknik kapasitesi yüksek. Biraz da ayağında az top tutsa, iyi olur. Johnson, mücadeleci ama, pas yüzdesi düşük. Abdullah, geçmiş haftalara oranla çok düzelmiş. Harika da bir gol attı. Rapaiç, bir görünüyor, pir görünüyor. Kendisini unutturduğu anda, silahını ateşliyor. Serhat, çok genç ve tecrübesiz. Daha pişmesi gerek. Andersson ise mükemmel bir profesyonel.. Sakatlığı tam geçmeden sahaya çıktı, nüksetti. Seke seke oynadı. Buna rağmen 54 dakika çok iyi mücadele etti, Rapaiç'e ilk golün ortası da ondan geldi. Parayı aldıktan sonra yan gelip yatan profesyonellere, Andersson'un özverisi örnek olmalı..

AFERİN OGÜN

Maçın yıldızı, hiç şüphesiz Ogün.. Bir libero düşünün, sahanın her yerinde.. Savunmadaki görevini eksiksiz yaptığı gibi, ileri çıkıyor, arkadaşlarını gollük pozisyonlara sokuyor. Bir bakıyorsunuz, sağ kanatta rakip atakları kesiyor. Ben üç sezon Trabzonspor'un her maçını izledim, yazdım. 18 haftadır da F.Bahçe'yi izliyorum. Ogün'ü bu kadar diri, bu denli arzulu hiç görmedim. Aferin sana Ogün..

F.Bahçe, sıkıntı çektiği dakikalar dahil, Kocaeli karşısında gerçekten iyi oynadı. Topa bastı, pres yaptı, bol bol pozisyona girdi. Enerjisini ekonomik kullandı ve maçın sonlarında oyundan düşmedi. İtalyan devlet adamı, siyaset bilimcisi ve yazar Machiavelli şöyle demiş: ‘‘Aslan tuzaklara, tilki de kurtlara karşı koyamaz. Öyleyse, tuzaklara karşı tilki, kurtlara karşı aslan olunmalıdır..’’ Şu 1 aylık arayı iyi değerlendirirse, bilin ki F.Bahçe, kurtlara karşı mükemmel bir aslan olur!


Bunları da Beğenebilirsiniz