Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Devrim Sağıroğlu: Elbisenin söküğü

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Devrim SAĞIROĞLU

MAÇIN ilk çeyreği ‘‘Elm Sokağındaki Kabus’’ gibiydi, F.Bahçe için.. Gerilim, korku, heyecan, otuziki kısım tekmili birden.. Dalga dalga gelen Yozgat ataklarında, F.Bahçe ‘‘çaresizleri’’ oynuyordu. Mustafa Kocabey ve Hüseyin'in iki şutu direklerde patladı. O Mustafa Kocabey ki, zor olanı seçti ve altıpastan iki topu boş kaleye atamadı. Hele ikincisinde doğru dürüst dokunabilse meşin yuvarlak ağlarla buluşacaktı, beceremedi.

Bu panik dakikalarını atlatan F.Bahçe şöyle bir silkindi. Revivo'nun enfes plasesinde direkten dönen topu, Andersson kafayla filelere gönderdi. Sonrasında, Baliç'le başlayan parmakla sayılacak cılız ataklar, iki takımın birbirini ısırmadan yoklayışı vardı. Koskoca bir 45 dakika işte böyle bitti.

İkinci yarı bir canlanma göze, hoş gelen bir futbol bekledik, nafile. Garp cephesinde yine yeni bir şey yoktu. Zevk vermeyen bir oyun, endişeden bunalıma giren bir seyirci.. Koskoca F.Bahçe, mütevazı Yozgat karşısında zor durumlara düştü. Kalesinde tehlikeler yaşadı. Eğer konuk ekip beceriden biraz nasibini alabilse, Şükrü Saraçoğlu Stadı dün de hüzünlü günlerinden birini yaşayacaktı.

UYUMSUZ RENKLER

Şimdi denecek ki, ‘‘Haklı galip gelen bir takım böyle eleştirilir mi?’’ Eğer olaylara at gözlüğü ile bakmazsanız, bu eleştiriler az bile..

F.Bahçe takımı ne yazık ki, görüntü olarak hiç iyi değil. Savaşan, pres yapan bir takım hüviyetinden yoksun. Kopuk kopuk oynuyor. Kondisyonu yetersiz. Yardımlaşma ve saha paylaşımı zayıf. Geriden oyunu yönlendirecek, ayağına hakim, attığı pası yerine gönderebilecek bir liberosu yok. Ogün bu görevi yapamaz. Ayrıca, ön libero sorunu var. Sağ dış oyuncusu yetersiz. Ali Güneş ne ofansif, ne defansif görevini doğru dürüst yerine getirebiliyor. Takımın ayakkabısı İtalyan, ceket Vakko'dan, kravat Pierre Cardin.. Ama, kıyafet berbat.. Çünkü renkler uyumsuz. F.Bahçe bir an önce toparlanmalı, elbisesini üzerine yakıştırmalı. Yoksa, ne bir moda evi, ne de bir terzi bu sökükleri kolay kolay dikemez!


Bunları da Beğenebilirsiniz