Spor Devrim Sağıroğlu: Aslanlı film
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Devrim Sağıroğlu: Aslanlı film

YEREL HABERLER DEVRİM SAĞIROĞLU: ASLANLI FİLM

Devrim SAĞIROĞLU

SÖZ verdin mi, duracaksın Sayın Denizli. Yoksa vermeyeceksin. Hani Fenerbahçe, Beşiktaş karşısında ‘‘Tam hazır’’ olacaktı? Aldığın opsiyon, ayları geçti. Çoğu kişi yutmadı ama, ‘‘hadi’’ dedik, ‘‘Bir bildiği vardır...’’

16 Eylül geldi, çattı. Ortada ‘‘Takım oyunu’’ diye bir şey yok. Bir sistem hala yok. Kim ne oynuyor belli değil. Sarı lacivertli defans, rakibin organize her atağında darmadağın... Orta sahasında bir tek Lazetiç var. İyi oynar, kötü oynar, o başka... Ama, yüreğiyle oynuyor. Hemingway'in ‘‘İhtiyar adam ve deniz’’indeki gibi bir yalnız adam. Hızlı hücuma çıkıyor, bakıyor, süratine ayak uyduran bir tek arkadaşını yanında bulamıyor. O da, tek başına karşıdaki mayın tarlasına dalıveriyor. Ya Baliç'in durumuna ne demeli? Uyur gezer gibi. Yanına hızlı, delici bir partner bulunmazsa, Andersson da bir şey yapamaz. Böyle bir F.Bahçe, son 3 sezondur olduğu gibi, bu sezon da taraftarına Metro Goldwyn Mayer'in ‘‘Aslanlı filmini’’ oynatır. Aktörlerin bazısı değişmiş ama, konu aynı. Aslan kükrüyor, film başlıyor, sonunda sarı lacivertli taraftar ağlıyor.

6 yabancıyı aynı anda oynatmak ise tam bir kepazelik. Böyle bir rezalet görülmemiş. Olay son derece vahim ve dramatik. Ya F.Bahçe galip durumda olsaydı? Vallahi yer yerinden oynar, sarı lacivertli kulüpte görevli kimse kalmazdı. Bakalım bunun hesabını, kim, nasıl verecek?

Ben, sadece başkan Aziz Yıldırım'a acırım. Adam, parasıyla rezil oluyor. Milyonlarca doları ortaya saçıyor, karşılığında çektiği ıstırabı anlatmaya imkan yok. Denizli, iyisi mi ben sana Shakespeare'den özlü bir söz aktarayım da dinle, belki bir ders alırsın:

‘‘Sözlerin uçuyor havaya, ama düşüncen yerde... Öz olmayınca, söz yükselmiyor göklere!’’


Yorumları Göster
Yorumları Gizle