Devremülklerde haksız uygulama iddiası

A.A.
07.01.2006 - 18:05 | Son Güncelleme:

Marmara Sanayici ve İşadamları Derneği (MARSİAD) Genel Başkanı Bahri Odabaş, Türkiye'deki devremülklerde haksız kazanç uygulaması olduğunu iddia etti.

Bahri Odabaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'deki bazı devremülk uygulamalarında, yasal boşluklardan yararlanılarak, pay sahiplerinden yönetim gideri adı altında para istendiğini kaydetti.
Parasını vererek devre mülk sahibi olan insanların haksızlığa uğratıldığını anlatan Odabaş, şunları söyledi:
“Fakat yılda kalacağı 14 gün için yöneticiler mülk sahiplerinden yönetim gideri adı altında 220 YTL para alıyor. Bunu her 2 haftada bir gerçekleştiriyorlar. 60 metrekarelik devre mülk için aylık 440 YTL yönetim gideri alınmaktadır. Normal bir dairenin aylık kirası bu kadar yüksek değildir. Uygulamayla insanlar kendi devremülküne kira ödemek zorunda kalıyor. 1500 devremülkün olduğu bir yer düşünün, aylık büyük rakamlarda haksız kazanç sağlanabilmekte. Ülkenin çeşitli yerlerinde bulunan devremülklerde benzer haksız durum uygulanmaktadır.
Bununla ilgili olarak Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlık'a rapor gönderdim. Bu haksızlığa son verilmeli. Yasaların boşluklarından yararlanarak bu uygulamayı yapıyorlar. Hükümet bu konuya el atmalı. İnsanların parası sömürülüyor. Büyük bir soygun düzeni var. Devremülk sahipleri yönetim seçimine bile katılamıyor. Bu haksız uygulamaya son verilmeli.”
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı