« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Devreleri paylaştılar

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Vedat OKYAR

Beşiktaş hafta arası fizik olarak da, psikolojik olarak da ağır bir kupadan çıktı. Ligde hiç bir hesabı kalmamış takımların iki türlü halleri olur. Ya çok rahatlıktan strese girmezler, topu daha çok ayağa oynayıp hem kendilerini eğlendirirler, hem de rakibe az top bırakırlar. Dün akşamki oyunun ilk yarı görüntüsü aynen böyle oldu. Beşiktaş stresten uzak, telaş etmeden bulacağı birkaç pozisyonu kovaladı, iki tanesini de gol yaptı.

İkinci yarı Kocaeli akıllı iki değişiklik yaptı. İlie gibi ayağına çabuk bir adam Beşiktaş defansının başını belaya soktu. Her attığı depar büyük bir karmaşa yarattı. Hele buldukları ikinci golde atan kadar İlie'nin de marifeti var. Bülent de belki eski Bülent değil. Tabii bunu fizik olarak söylüyorum. Kafa olarak değişmesi mümkün değil. Onu da gösterdi. Çok akıllı toplar attı. İşte onun için de her iki takım birer devreyi paylaştı diyorum. İlk yarıda Beşiktaş istediğini oynadı, rakibine kabul ettirdi, ikinci yarıda tam tersi oldu.

Toshack haklı olarak yeni sezona kafasındaki kadroyu şimdiden hazırlıyor. Kimin ne kadarlık futbolcu olduğunu anlamak da, oynatmaktan geçer. Dün dört tane genç oyuncu oynattı. Hepsi yetenekli ama hiç biri ‘‘hemen, şimdi oynatırım’’ diyecek kadar hazır değil. Ne kadarlık anladı, yapacağı kadrodan anlayacağız.

Maçın hakemi seyirciye antipatik geldi ama maçın üstüne başına tesir edecek hiçbir büyük hata içinde olmadı.

Neticede Kocaelispor ikinci yarı oynadığı futbolla üç puanı hakeden taraf oldu. Tebrikler.Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler