ZONGULDAK HABERLERİ

Devrekli Madencilerden Teröre Tepki Yürüyüşü

IHA
20.09.2015 - 18:34Son Güncelleme :

DEVREKLİ MADENCİLER TERÖRE TEPKİ İÇİN YÜRÜDÜ.

IHA

Zonguldak’ın Devrek ilçesinde Devrekli Madenciler Derneği tarafından son günlerde artan terör olaylarını protesto etmek için yürüyüş düzenlendi.
Zonguldak’ın Devrek ilçesinde faaliyetlerini sürdüren Devrekli Madenciler Dayanışma Derneği tarafından ülkemizde son günlerde artan terör olaylarını protesto etmek için yürüyüş düzenlendi. İlçenin Karşıyaka Mahallesi’nden başlayan ve Cumhuriyet alanında sona eren teröre tepki yürüyüşüne çok sayıda Devrekli vatandaş da destek verdi. Çeşitli sloganlar atarak emniyet güçleri nezaretinde yürüyüşlerini gerçekleştiren madenciler Cumhuriyet alanında düzenlenen saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Dernek Başkanı Soner Susam grup adına bir basın açıklaması gerçekleştirdi. Susam yaptığı basın açıklamasında, ”Türkiye genelinde son günlerde yaşanan terör olayları, hain ve acımasız niyetini, yurdumuzun belirli vilayetlerindeki alçak saldırılarıyla, bir kez daha açığa vurmuştur. Ülkemiz, demokratik ve ekonomik alanlarda adımlar attıkça, dış destekli terör örgütleri ve yerli işbirlikçileri, ülkemizin önünü kesmek ve bu güzel vatanımızı terör ortamının içine sokmak için olağanüstü bir çaba sarf etmektedirler. Tarih boyunca kardeşçe yaşayan bu millet, yeri geldiğinde omuz omuza mücadele ederek hâk için, bağımsızlık için, vatan için, şahadete koşa koşa giderek tüm insanlığa hak sevgisi, vatan sevgisi nasıl olur, dost düşman herkese göstermiştir. Son bir ayda artan terör ve tehdit olayları ülkemizin ihtiyaç duyduğu huzur ve güveni tehdit eder duruma gelmiştir. Terörün artması ile birlikte, artan can ve mal kaybı, ateş düşen ocaklar, evladını teröre kurban veren analar-babalar gittikçe çoğalmaktadır. Evlatlarını toprağa veren ailelerde, yetim kalan çocuklar, dul kalan kadınlar, sönen umutlar, millet olarak hepimizde derin keder ve üzüntü oluşturmaktadır. Terör sadece askerimizi, polisimizi ve sivilleri değil, bütün ülkeyi vurmaktadır. Ülkeye hâkim olan puslu hava, ülkemizin birlik ve bütünlüğünü tehdit etmekte, ekonomik alanda toplumun refahını, huzurunu, kalkınmasını, siyasi olarak istikrarsızlığını, toplum olarak da kardeşliğimizi bozmaya yöneliktir. Dış güçler, ülkemizin birlik ve dirliğine göz dikmiş, terör örgütlerini ve içerideki maşalarını kullanmak suretiyle ülkemizi kan deryasına çevirmek istemektedir. Millet olarak buna izin vermemiz asla mümkün değildir. Biz madenciler ve siz değerli kardeşlerimizin katılımıyla buradan, ülkemizde var olan huzur ve güven ortamını bozmaya yönelik tertiplenen anarşi ve terör olaylarına sebep olan ve ocaklara ateş düşüren zavallıları kınıyoruz. Akıllarını başlarına almalarını tavsiye ediyoruz. Şehit kanlarıyla sulanmış bu aziz vatan toprakları sahipsiz değildir. Türkiye Cumhuriyeti, devlet ve millet olarak tarihin çeşitli dönemlerinde olduğu gibi, bu tip kirli hadiselerin üstesinden gelme gücü ve iradesine sahiptir” diye konuştu.
Grup basın açıklamasının ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Devrekli Madencilerden Teröre Tepki Yürüyüşü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Eylül 2015 tarihinde saat 18 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Devrekli Madencilerden Teröre Tepki Yürüyüşü haberi güncellenecektir.

ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  08:04
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:09
Sayfa Başı