KASTAMONU HABERLERİ

Devrekani Ve Bozkurt Dernekleri Yol İstedi

IHA
20.08.2015 - 12:11Son Güncelleme :

Bozkurt ve Devrekani dernekleri İl Özel İdaresini ziyaret ederek yol talebinde bulundu.

IHA

Devrekani ve Bozkurt ilçesinde faaliyet gösteren dernekler, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinden yol konusunda yardım talebinde bulundu.
KASDER Esenler Şube Başkanı ve aynı zamanda Elmalıtekke Köyü Dernek Başkanı Dursun Güler, Elmalıtekke, Şeyhoğlu, Çörekçi, Kuz, Çevre köyleri ile Pınarözü Köyü Muhtarları ve Dernek Başkanlarıyla yönetimi yer aldı.
İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği makamında yapılan görüşme sonrasında konuşan Elmalıtekke Köyü Dernek Başkanı Dursun Güler, “Sayın Genel Sekreterimizde, Çal mevkiinden başlayıp Elmalı Camii ve Kızılcıelma’ya kadar olan takriben 27 kilometrelik yolun alt yapısının iyileştirilmesi, Elmalı Camii otoparkının yarım kalan işlerinin bitirilmesi konusunda yardımlarını istedik. Genel sekreterimizde mevcut program ve imkanlar dahilinde bu konuda gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi. 2015 yılı sonuna kadar alt yapı sorunun tamamlanacağına, 2016 yılı içerisinde de asfalt çalışmalarının başlayıp, bitirileceğini umut ediyoruz. Bu yapılacak olan yollarla İstanbul-Kastamonu arasındaki gidiş gelişin artacağını yeni gelen neslin memleketini unutmayacağını dile getirdik. Kastamonu dernekleri olarak amacımız sadece memleketimize bir nebze bile olsun hizmette bulunabilmektir. Bu konuda bizlere yardımlarını esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere Genel Sekreterimiz ve tüm ilgililer yetkililere teşekkür ediyoruz” dedi.
Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan ise, “İstanbul’da yöresini unutmayan, unutturmayan yeni yetişen neslin atalarının yaşadığı yerleri bilmesi ve öğrenmesi için çalışan dernek yöneticileri, büyük bir boşluğu doldurdu. Yaşadıkları büyük şehrin kalabalığından en azından bir nebze olsun bayramlarda, festivallerde uzaklaşan, cenaze, mevlit, düğün gibi sosyal ortamlarda bir araya gelmeye çalışan hemşerilerimizin memleket sevdalarını takdir ediyorum. Biz de kırsal kesimdeki vatandaşlarımızın sadece yazın değil, dört mevsim yaşayabilecekleri, rahatça ulaşabilecekleri ve gurur duyacakları bir memleketleri olsun diye çalışıyoruz. Dernek başkanlarımız ve muhtarların dile getirdikleri alt yapı isteklerini biliyoruz. Kurumumuzun programları ve imkanlarımız dahilinde bu taleplerin yerine getirilmesi hususunda çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Geçmiş yıllardan bu yana yapılan çalışmaların bir kısmı zaten devam etmektedir. Gerekenlerin yapıldığından kimsenin kuşkusu olmasın ancak yapılacak daha çok işimiz var. Bu vesileyle İstanbul’daki Kastamonululara bir çağrıda bulunmak istiyorum. Mutlaka yeni nesle memleketinizi tanıtın, sadece baba ocağı köyünü değil, tüm Kastamonu’yu tanıtın. Bu sayede sizler, birer turizm elçimiz olarak tanıtıma en büyük katkıyı sağlayın ayrıca her haneden en az bir kişi birinci ikametgahını Kastamonu’ya alsın, alsın ki Kastamonu sınıf atlasın, temsil yönünden güçlü olsun” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Devrekani Ve Bozkurt Dernekleri Yol İstedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Devrekani Ve Bozkurt Dernekleri Yol İstedi haberi güncellenecektir.

  KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:44
  • Guneş
   07:29
  • Öğle
   12:41
  • İkindi
   15:14
  • Akşam
   17:31
  • Yatsı
   19:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı